eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Rynki finansowe - wzrost awersji do ryzyka

Rynki finansowe - wzrost awersji do ryzyka

2011-06-16 12:24

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN

Od wczoraj złoty znajduje się pod silną presją sprzedający. Walucie krajowej nie pomógł rekordowo wysoki odczyt inflacji w maju. Prezes NBP powiedział, iż Rada nie wpadnie w panikę z powodu majowej inflacji. Dzisiaj poznamy również notatki z ostatniego posiedzenia RPP, na którym Rada po raz czwarty z rzędu podniosła główną stopę procentową do poziomu 4,5%, sygnalizując jednocześnie przerwę w cyklu zacieśniania polityki. EURPLN wyłamał się górą z kanału spadkowego i obecnie kontynuuje ruch wzrostowy w okolice oporu na poziomie na poziomie 3,9744 wyznaczonym przez zniesienie 78,6%% Fibo całości ostatniej fali spadkowej. Najbliższym wsparciem pozostają okolice 3,94.

EUR/USD

Euro traci na wartości w obawie o niepokojącą sytuację w Grecji. Kurs zszedł poniżej istotnego wsparcia w postaci zniesienia 38,2% Fibo całości fali wzrostowej, jaka kształtowała się od początku marca tego roku. Obecnie istnieje ryzyko dalszych spadków, a kolejne geometryczne wsparcie wyznaczają dopiero okolice 1,3930. Wszelkie ruchy korekcyjne mogą być dobrą okazją do podłączenia się do krótkoterminowego trendu spadkowego na tej paprze. Najbliższym oporem pozostają okolice 1,4180.

GBP/USD

GBP traci na wartości po mocno rozczarowujących danych na temat sprzedaży detalicznej. Obecnie kurs wspiera się na linii poprowadzonej po minimum lokalnym z marca i maja tego roku. Jeśli kurs utrzyma się powyżej poziomu 1,6100, to jest szansa na korekcyjne odbicie. Zejście poniżej tego poziomu otworzy drogę do dalszych spadków w okolice 1,5950-1,6000.

EUR/CHF

EURCHF znajduje się na rekordowo niskich poziomach. Kurs przetestował dzisiaj poziom 1,2000. W dzisiejszym komunikacie po decyzji w sprawie stóp procentowych SNB poinformował, że silny wzrost może zaszkodzić wzrostowi gospodarczemu. Główne zagrożenie dotyczy eksportu i ryzyka przegrzania się rynku nieruchomości. Jak na razie bank wyklucza jednak sprzedaż franka na rynku, by go osłabić. Silnym oporem pozostają okolice 1,2300. Z technicznego punktu widzenia dopiero przełamanie wyżej wspomnianego poziomu może być symptomem do jakiegoś większego ruchu korekcyjnego.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : Anna Wrzesińska / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: