eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Kredyt technologiczny w Kredyt Banku

Kredyt technologiczny w Kredyt Banku

2011-06-17 00:16

Kredyt Bank podpisał umowę o współpracy z Bankiem Gospodarki Krajowej. Na jej postawie Bank będzie udzielał kredytu technologicznego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Przeczytaj także: Kredyt technologiczny - nowe zasady

Kredyt technologiczny jest przeznaczony do realizacji innowacyjnych inwestycji, które mają na celu zakup i wdrożenie produkcji nowych wyrobów lub ich modernizacji z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Kredyt taki może być udzielany m.in. na zakup, leasing lub najem środka trwałego, nieruchomości, wartości niematerialnych i prawnych. Inwestycją technologiczną może być także wdrożenie własnej nowej technologii.

Podstawową cechą kredytu jest możliwość otrzymania wsparcia ze środków Funduszu Kredytu Technologicznego w formie premii technologicznej, która jest udzielana przez Bank Gospodarstwa Krajowego, z przeznaczeniem na częściową spłatę Kredytu Technologicznego udzielonego przez Kredyt Bank.

Kredyt Technologiczny może być udzielony do wysokości 75% wydatków kwalifikowanych inwestycji technologicznej. Maksymalna kwota wsparcia (premii technologicznej) dla jednego przedsiębiorcy wynosi 4 mln zł.

- Kredyt technologiczny dzięki wbudowanemu mechanizmowi premii ze środków publicznych umożliwia przedsiębiorcom uzyskanie znaczącego wsparcia finansowego dla realizowanej inwestycji. Premia technologiczna to jedna z ważniejszych zalet tego produktu. Kolejną jest pomoc Banku w finansowaniu inwestycji oraz w przekazywaniu dokumentacji i informacji związanych z ubieganiem się i rozliczaniem premii, pomiędzy klientem a BGK. Najbliższy nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczyna się już 20 czerwca i widzimy duże zainteresowanie produktem wśród naszych klientów. Na przedsiębiorców czeka 278 mln zł i prawdopodobnie jest to jedna z ostatnich możliwości otrzymania przez nich dotacji z Funduszy Unijnych do 2014 roku. – powiedział Dariusz Kucharczyk z Departamentu Bankowości dla Przedsiębiorstw w Kredyt Banku.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: