eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Kredyt konsolidacyjny dla firm

Kredyt konsolidacyjny dla firm

2010-06-03 00:10

Przeczytaj także: Kredyt konsolidacyjny korzystny?


Kredyt konsolidacyjny dla małych firm ING Banku Śląskiego to rozwiązanie pozwalające spłacić kredyty inwestycyjne i obrotowe zaciągnięte w bankach lub innych instytucjach finansowych jednym prostym kredytem. Konsolidacji nie podlegają zobowiązania z tytułu factoringu czy zaangażowania o charakterze odnawialnym, takie jak karta kredytowa, karta charge czy kredyt w rachunku bieżącym. Kredyt można zaciągnąć nawet na 10 lat i spłacać go w ratach równych bądź malejących. Zaciągnięty kredyt nie może jednak przekraczać kwoty konsolidowanego zobowiązania. Zabezpieczeniem mogą być m.in. hipoteka na nieruchomości wraz z przelewem praw z polisy ubezpieczeniowej tej nieruchomości, zastaw rejestrowy na nowych bądź używanych środkach transportu, zastaw rejestrowy na innych środkach trwałych, kaucja pieniężna, czy poręczenie wekslowe. Możliwa jest także wcześniejsza bezpłatna spłata kredytu w każdym momencie trwania umowy.

Kredyt nieodnawialny na finansowanie działalności bieżącej zabezpieczony hipoteką na nieruchomości w Alior Banku można zaciągnąć na okres maksymalnie 15 lat. Kredyt udzielany jest na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą, bez konieczności dokładnego określenia przedmiotu kredytowania. Maksymalna kwota kredytu to 60% wartości nieruchomości (istnieje możliwość zabezpieczenia kredytu hipoteką na nieruchomości usługowej, produkcyjnej, mieszkalnej). Kredyt dostępny jest w 5 różnych walutach. Istnieje możliwość zawieszenia spłaty jednej raty w roku. Kredyt udostępniany jest w całości na rachunku bieżącym firmy.

Kredyt konsolidacyjny mBanku realizowany jest w ramach kredytu hipotecznego dla firm. Kredyt dostępny jest w 4 różnych walutach (PLN, USD, CHF, EUR) z maksymalnym okresem kredytowania 20 lat. W przypadku kiedy kurs waluty staje się niekorzystny, można jednak bezpłatnie przewalutować zaciągnięty kredyt. Kredyt zaciągnięty w złotówkach zawiera natomiast mechanizm bilansujący pozwalający na zmniejszenie jego oprocentowania. Założenie jest proste: jeśli posiada się w banku zarówno kredyt jak i oszczędności, to długi oraz depozyty zostają zsumowane, a odsetki powinny być naliczane jedynie od różnicy między kredytem a depozytem. Firma samodzielnie ustala próg dla środków bilansujących - na koncie jest zawsze do dyspozycji wskazana kwota, a wszystkie środki powyżej bilansują kredyt.

Kredyt konsolidacyjny często porównuje się do leczenia poważnej, zaawansowanej choroby, którą należy zdiagnozować, a następnie wyleczyć u specjalisty. W obu przypadkach nie jest rozwiązaniem zaaplikowanie pierwszego z brzegu rozwiązania. Potrzebna jest dogłębna analiza, znalezienie przyczyny zaistniałego problemu, a następnie wyleczenie go. Nie jest bowiem problemem zaciągnięcie kilku czy nawet kilkunastu kredytów. Sedno sprawy sprowadza się jednak do znalezienia jednego kredytu, który spełni wszelkie oczekiwania i pozwoli firmie na wyjście z tymczasowych kłopotów. Posiadanie kilku kredytów nie musi zatem spędzać snu z powiek. Wystarczy bowiem zawczasu pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym.

poprzednia  

1 2

Faktoring - jak działa?
  • Spłata rat kredytu

    Witam bardzo serdecznie, mam wielki problem. Z byłym mężem rozeszłam się na początku 2012 roku, rozwód otrzymaliśmy w marcu 2013 r ...

  • Prawo bankowe

    Witam, mam pytanie, czy jak spłaciłem wcześniej kredyt mogę starać się o zwrot prowizji banku? Ostatnio jakaś firma reklamowała się w ...

  • Więcej porad znajdziesz w dziale Porady WIĘCEJ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: