eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Rynki akcji - niewielkie odreagowanie

Rynki akcji - niewielkie odreagowanie

2010-05-18 13:18

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN

Złoty zachowuje się relatywnie stabilnie w relacji do euro. EURPLN wrócił do wcześniejszego kanału wzrostowego i handlowany jest w pobliżu 4,00. Wysoka zmienność na rynkach bazowych objawia się silnymi wahaniami na parze USDPLN. Co ciekawe, nowe minimum na eurodolarze nie przełożyło się na nowy szczyt na dolarzłotym (dzięki stabilnemu zachowaniu eurozłotego). W przypadku większej korekty wzrostowej na eurodolarze, umocnienie złotego ponownie przejawi się głównie na dolarzłotym. Zmienność na parach dolarowych pozostanie jeszcze przez jakiś czas bardzo wysoka. Jutro publikowane będą kwietniowe dane o zatrudnieniu i wynagrodzeniach.

EUR/USD

Negatywne nastroje na rynku w dniu wczorajszym sprzyjały dalszemu umocnieniu dolara w relacji do euro. W nocnym handlu notowania eurodolara spadły nawet do 1,2233. Od tamtej pory trwa korekta ostatniej fali aprecjacji amerykańskiej waluty. Dolarowi tylko chwilowo pomogły bardzo dobre dane o napływie kapitałów długoterminowych. Rynek jest bardzo wyprzedany. Od połowy kwietnia, czyli w ciągu miesiąca, euro straciło około 10% w relacji do dolara! Najbliższym istotnym oporem technicznym będzie zniesienie 38,2% fibo ostatniej fali spadkowej przy 1,2785. Dzisiaj publikowane będą dane o inflacji PPI z USA oraz dane z tamtejszego rynku nieruchomości.

GBP/USD

Notowania funtdolara pozostają silnie skorelowany z eurodolarem. GBPUSD przebił minimum z 7 maja w nocy z niedzieli na poniedziałek i zanotował nowe minimum trendu spadkowego przy 1,4249. Od tamtej pory trwa niewielka korekta spadku. Dopóki jednak notowania funta pozostają poniżej 1,4556 możemy mówić jedynie o słabym odreagowaniu w trendzie spadkowym. Dzisiejsze dane o inflacji CPI pokazały ponownie wyższą od oczekiwań presję inflacyjną (0,6% vs 0,4%). Bank Anglii jednak daje wyraźnie do zrozumienia, że nie zamierza zacieśniać polityki monetarnej. W kontekście ciekawy będzie publikowany jutro protokół z posiedzenia Banku Anglii.

USD/JPY

Trwająca korekta na giełdach przekłada się na większy popyt na jeny. Euro, funt, dolar australisjski są w trendach spadkowych do jena. Ze względu na ogromne przepływy kapitału korzystne dla dolara amerykańskiego, dolarjen zachowuje się relatywnie stabilnie. Z ciekawą sytuacją mamy na wykresach długoterminowych. Od końca 2009 roku dolar koryguje spadkową falę 101,43 - 84,80. Wzrosty wyhamowały w pobliżu zniesienia 61,8% przy 95,07. W przypadku wybicia ponad ten poziom nastąpi odwrócenie trendu i powstanie silny impuls wzrostowy. Powrót poniżej 88,00 będzie natomiast sygnałem sprzedaży. Dzisiaj w nocy publikowane będą dane o produkcji przemysłowej z Japonii.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : Wojciech Smoleński / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: