eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Rynki akcji - pogorszenie nastrojów

Rynki akcji - pogorszenie nastrojów

2010-04-27 12:48

Rynki akcji - pogorszenie nastrojów

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Nagromadzenie złych wiadomości w połączeniu z dużym wykupieniem rynku oraz bliskością istotnych oporów technicznych przełożyło się na słabość rynków akcji w dzisiejszym porannym handlu na parkietach europejskich.

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Sesja w Azji była słaba ze względu na obawy rynku dotyczące kolejnych, chłodzących koniunkturę posunięć władz chińskich. Tym razem mówi się o podatku od nieruchomości. Na rozgrzanym rynku każda tego typu informacja / plotka wywołuje nerwową reakcję. Za oceanem sesja na Wall Street przebiegała spokojnie, ale kupujący nie byli w stanie utrzymać inicjatywę. Mimo, że ponad 670 spółek odnotowała roczne maksima, główne indeksy spadały (za wyjątkiem DJIA, który wzrósł o niecały punkt). Najsłabiej zachowywały się banki notowane na Nasdaqu oraz brokerzy. W centrum uwagi są forsowane przez Demokratów nowe regulacje, które mogą wpłynąć negatywnie na rentowność branży finansowej. Niepewność z tym związana jest niedobra dla rynku i dlatego akcje spółek finansowych zachowują się słabo. Zatrzymanie wzrostów w pobliżu oporów zwiększyło nerwowość na rynku opcji, co przejawiło się 5% wzrostem zmienności implikowanej mierzonej indeksem VIX.

Na froncie europejskim powolna agonia zadłużonej Grecji wzbudza obawy o skutki uboczne ewentualnej restrukturyzacji zadłużenia. Rentowności greckich obligacji ponownie rosły i koszty ubezpieczenia długu również. Wpływa to negatywnie na sentyment do innych krajów borykających się z wysokimi deficytami. Dzisiaj inwestorzy będą zwracać uwagę na dane o zaufaniu konsumentów - Conference Board, gorszy odczyt może wywołać dalszą realizację zysków, lepszy odczyt poprawi nastroje. Skłonność do realizacji zysków może się pojawić również z powodu obaw o bardziej jastrzębi komunikat Fedu, aczkolwiek tutaj rynek zostanie prawdopodobnie pozytywnie zaskoczony. Ben Bernanke będzie utrzymywał stopy nisko, ze względu na obawę przed deflacją w gospodarce. Jest w końcu pilnym 'studentem' czasów depresji gospodarczej z lat 30'tych. Fraza extended period zostanie prawdopodobnie utrzymana.

Najważniejsze wiadomości

  • GE: Ceny importu w marcu: 5% r/r wobec 2,6% w poprzednim okresie
  • Switz: Wskaźnik konsumpcji UBS w marcu: 1,7 wobec 1,2 w poprzednim okresie
  • GE: Indeks zaufania Gfk: 3,8pkt. Wobec oczekiwaych 3,3pkt.
  • AU: Inflacja PPI w I kwartale: -0,1%r/r wobec oczekiwań na poziomie -0,6%. Poprzednia wartość: -1,5%r/r
  • AU: Inflacja PPI w I kwratale: 1,0%k/k wobec oczekiwanych 0,6%. Poprzednia wartość: -0,4%k/k
  • GE: Ceny importu w marcu: 1,7% m/m wobec 1,0% w poprzednim okresie
  • PL: Na czwartkowej aukcji zamiany 29 kwietnia MF zaoferuje do sprzedaży obligacjeWZO121, a do odkupu obligacje OKO710 i DS1110
  • UK: Ilość zatwierdzonych wniosków o kredyty hipoteczne w marcu: 34,9tys. wobec oczekiwań na poziomie 43,2tys.

Główne wydarzenia dnia


 

1 2

następna

oprac. : Wojciech Smoleński / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: