eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › USA: dziś dynamika PKB

USA: dziś dynamika PKB

2009-06-25 12:29

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN

Eurozłoty utrzymuje się w ostatnich zakresach i narazie nie ma przesłanek do silniejszego wybicia. Korekta na giełdach ma dotychczas ograniczony wpływ na notowania złotego. Wczorajsza decyzja RPP o obniżce stóp nie wpłynąła istotnie na notowania. Zmiany stóp procentowych nie mają od dłuższego czasu tak istotnego wpływu na waluty jak w poprzednich okresach. Wydaje się, że silniejszy impuls na złotym pojawi sie gdy rynki globalne będą "przygotowowane" na większy trend. Do tego czasu męczący zakres będzie się utrzymywać.

EUR/USD

Eurodolar od ponad dwóch tygodni pozostaje w obrębie zakresu o szerokości 4 figur (1,3770-1,4170). Techniczna sytuacja jest w krótkim terminie neutralna, aczkolwiek rośnie szansa na próbę przetestowania szczytu w pobliżu 1,4320. Korelacja eurodolara z giełdami wyraźnie spadła w ostatnim czasie i do momentu pojawienia się wyraźniejszego trendu może pozostawać niska. Dzisiejsze dane makro nie powinny mieć większego wpływu na notowania. Oporem pozostaje strefa 1,4130-70, a wsparciem strefa 1,38-1,3840.

GBP/USD

Stabilizacja notowań eurodolara wpływa również na funtdolara, który od blisko 2 tygodni pozostaje w wąskim zakresie 1,62-1,66. Utrzymywanie się notowań funta powyżej 1,62 przez tak długi okres czasu zwiększa ryzyko wybicia górą z zakresu, zgodnie z kierunkiem wcześniejszego trendu (nawet jeśli to wybicie będzie fałszywe). W średnim terminie spodziewamy się osłabienia funta poniżej 1,60 za dolara. Wybicie z wymienionego zakresu powinno być sygnałem do większego ruchu. Taką sytuację techniczną można wykorzystać kupując opcje walutowe na funta.

USD/JPY

Mimo rozluźnienia korelacji notowań eurodolara z giełdami, korelacja dolarjena z indeksami pozostaje dość wysoka. Eurojen pozostaje w zakresie 132-135 i na tej parze krótkoterminowy kierunek będzie uzależniony w dużym stopniu od kierunku wybicia na eurodolarze. Jutro w nocy publikowane będą dane o inflacji CPI w Japonii, które powinny potwierdzić trendy deflacyjne w gospodarce. Jen powinien w dalszym ciągu być silnie skorelowany z nastrojami na globalnych rynkach finansowych.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: