eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Banki w USA mogą potrzebować 1 bln USD

Banki w USA mogą potrzebować 1 bln USD

2009-04-24 12:07

Przeczytaj także: USA: dane makro znowu słabe

OBSERWUJ AKCJE


Assecco Poland - od rozpoczęcia bessy na GPW cena akcji spółki informatycznej co kilka miesięcy powraca do długookresowej linii trendu spadkowego. Ostatni raz taki ruch korekcyjny miał miejsce pół roku temu i zanosi się, że byki lada dzień będą starały się zmierzyć z tym wyzwaniem. Wspomniany poziom to wąski pas leżący pomiędzy 50 a 51 PLN za akcję. Jego pokonanie będzie wymagało bardzo dużej determinacji kupujących, ponieważ również na tym samym poziomie znajdują się dwa ważne poziomy Fibonacciego, które zwiększają znaczenie oporu. Pierwszy z nich to zniesienie 38,2 proc. fali spadkowej trwającej od września 2008 r. do lutego 2009 r., drugi to rozwinięcie krótkiej fali korekcyjnej z drugiej połowy marca. Pozytywnie wygląda układ średnich kroczących z 20 i 50 sesji oraz obroty, które zwiększają się podczas sesji wzrostowych.

POINFORMOWALI PRZED SESJĄ


Famur - wartość umów, które grupa kapitałowa podpisała z Kompanią Węglową od 12 stycznia do 24 kwietnia wynosi 62,7 mln PLN.

RUCH - spółka podpisała porozumienie określające warunki kolportażu z wydawnictwem Bauer. Sama umowa ma być gotowa najdalej do 31 maja.

Grupa Kościuszko - prezes spółki przekazał w formie darowizny 960 tys. akcji na rzecz swojego syna. Po tej transakcji udział prezesa w głosach na WZA zmniejszył się z 80,4 do 77,6 proc.

BPH - bank rozpoczął negocjacje w sprawie dalszych zwolnień grupowych w firmie.

TF SKOK - kasa odwołała prognozy finansowe na rok 2009 i 2010-2011.

PROGNOZA GIEŁDOWA


Raczej nie ma się co nastawiać na duże zmiany w obrazie rynku na dzisiejszej sesji. Może pod koniec notowań, kiedy poznamy dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku i dynamikę handlu domami na rynku pierwotnym (obie figury oczywiście z USA) inwestorzy nieco się ożywią. Głównym motorem ewentualnego ożywienia mogą być jakiekolwiek przecieki z badania amerykańskich banków. Wstępne wnioski dziś zostaną przedstawione w Fed, więc nie można wykluczyć, że pojawią się spekulacje dotyczące wniosków z badań.

Wcześniej można oczekiwać stabilnych notowań. W ostatecznym rozrachunku przeważyć mogą obawy o drugą falę kryzysu bankowego, co oznaczałoby słabszą końcówkę notowań u nas.

WALUTY


Po dwóch dniach względnej stabilizacji zagraniczni inwestorzy powrócili do realizowania zysków uzyskanych na krótkoterminowym umocnieniu polskiej waluty. Złoty osłabiał się rano o ponad 2,5 proc. względem franka szwajcarskiego i euro, które kosztowały odpowiednio 2,98 PLN oraz 4,50 PLN. Dolar amerykański również potaniał, choć już nie tak dynamicznie, bo o 1,4 proc. do poziomu 3,41 PLN. Najważniejsze ruchy na zagranicznych walutach miały miejsce na parach dolarowych - jen umocnił się względem dolara o ponad 1,3 proc., a kurs pary EUR/USD obronił średnią z 50 sesji, co na pierwszy rzut oka może otwierać drogę do poziomu 1,40 USD. Słabość amerykańskiego pieniądza wiąże się z kiepskimi danymi z rynku pracy i rynku nieruchomości.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: