eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Sytuacja gospodarcza Polski i Australii podobne

Sytuacja gospodarcza Polski i Australii podobne

2008-02-05 13:23

Przeczytaj także: Jakie decyzje podejmą ECB i Bank Anglii?

PROGNOZA GIEŁDOWA


W USA mieliśmy spore spadki, ale towarzyszyły im niskie obroty. Nasz rynek może się tego nie przestraszyć, a raczej grać pod odbicie na dzisiejszej sesji w USA. GPW nie ma (a w każdym razie wczoraj nie miała) swojej wewnętrznej siły, a gry pod określony scenariusz w USA, to stąpanie po cienkim lodzie. Ale oczywiście zabronić nic nikomu nie można. Dziś poznamy wskaźnik ISM dla sektora usług w USA, ale dopiero o godz. 16.00, więc tylko ostatnie minuty będą zależały od tej publikacji.

Jeśli scenariusz konsolidacji ma być kontynuowany, to powinniśmy dziś zobaczyć niewielką zmienność i umiarkowaną aktywność inwestorów. Tego właśnie po GPW się spodziewamy.

WALUTY


Kurs euro wciąż w konsolidacji - okolice 1,48 USD sprawiają wrażenie odpowiadających wszystkim stronom rynku. Przynajmniej na razie - do czasu zbudowania nowych pozycji rynkowych. Wybicie z tej stabilizacji, trwającej piąty dzień, będzie miało zapewne dynamiczny charakter. Większe szanse - ze względu na układ wskaźników technicznych - na wyjście z tej potyczki górą, ma dolar. Ale jemu przecież nie sprzyjają fundamenty gospodarcze.

Jen spada dziś o 0,2 proc. do dolara i o 0,1 proc. wobec euro. Zmiany są kosmetyczne.

Podobnie ma się sprawa ze złotym. Dolar kosztuje rano 2,408 PLN, euro 3,566 PLN, frank 2,207 PLN. Dalsze umocnienie naszej waluty oznaczałoby jej powrót do wieloletniego trendu wzrostowego, warto obserwować rynek w tych dniach.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: