Analitycy oczekują na wzrost WIG20
2007-02-26 11:11
Przeczytaj także: Inwestorzy oceniają wyniki PKO BP
PROGNOZA GIEŁDOWA
Trudno wyważyć, które z wydarzeń na rynkach światowych będą miały większy wpływ na GPW. Czy spadki na rynkach amerykańskich stłumią wzrost, tak jak wytłumiły go w Ameryce Południowej? Czy też może wzrost notowań surowców pomoże naszym spółkom - PKN i KGHM w prowadzeniu WIG20 do rekordu wszech czasów?
Ponieważ w zeszłym tygodniu GPW - i inne rynki - nie przejmowały się zbytnio tym, co dzieje się przy Wall Street, można zaryzykować prognozę, że raczej większy wpływ będzie miał na nas rynek surowcowy. Tym bardziej, że zachowanie WIG20 jest silnie skorelowane z zachowaniem indeksu CRB (indeksu cen surowców właśnie).
Zakładamy zatem wzrost notowań na dzisiejszej sesji i próbę wyrównania rekordu z 1 lutego, kiedy WIG20 zakończył sesję na poziomie 3349 pkt.
WALUTY
Na rynku międzynarodowym nie zaszły istotne zmiany, za wyjątkiem tej, że kurs euro wzrósł do 1,32 USD i jest najwyższy od dwóch miesięcy. Inwestorzy sądzą, że dzisiejsze dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA pokażą spowolnienie na rynku nieruchomości i to może osłabić dolara. Ponadto wciąż publikowane są nowe analizy, z których wynika, że banki centralne na świecie coraz chętniej zamieniają swoje rezerwy z dolarów na inne waluty.
W poniedziałek rano niewiele zmienia się u nas. Euro kosztuje nieco poniżej 3,88 PLN, dolar spadł do 2,943 PLN, a frank jest wyceniany na 2,39 PLN.
fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe
Przeczytaj także:
Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje
Warszawska giełda mocno zareagowała na sankcje
oprac. : E. Szweda, Ł. Wróbel / Open Finance
Więcej na ten temat:
komentarz giełdowy, WIG20, giełdy światowe, obroty akcjami, prognozy giełdowe, komentarz walutowy, surowce







5 Najlepszych Programów do Księgowości w Chmurze - Ranking i Porównanie [2025]