eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Sławomir Skrzypek prezesem NBP

Sławomir Skrzypek prezesem NBP

2007-01-11 10:44

Sejm wybrał Sławomira Skrzypka na przezesa Narodowego Banku Polskiego. Za jego kandydaturą głosowało 239 posłów. Tuż przed głosowaniem poparcie dla Skrzypka zadeklarowała Liga Polskich Rodzin.

Przeczytaj także: Prezydent: Skrzypek na szefa NBP

Przez kilka godzin trwało koalicyjne zamieszanie związane z wyborem nowego szefa NBP. W kancelarii premiera odbyło się spotkanie szefa rządu Jarosława Kaczyńskiego z wicepremierem Romanem Giertychem. Po spotkaniu Roman Giertych udał się do prezydenta Lecha Kaczyńskiego. PiS zapowiedziało nawet, że sprzeciw LPR wobec kandydatury Sławomira Skrzypka na prezesa NBP zostanie uznany za złamanie umowy koalicyjnej. Z opinią taką nie zgodzili się przedstawiciele LPR, którzy twierdzą, że umowa koalicyjna nie dotyczyła osoby szefa NBP.

Sejmowe głosowanie na szefa Narodowego Banku Polskiego było zapowiadane na godzinę 20. W tym czasie jednak się odbyło, gdyż trwało koalicyjne zamieszanie związane z poparciem przez LPR kandydatury Sławomira Skrzypka. Liga Polskich Rodzin ociągała się z jasnym zadeklarowaniem swego poparcia dla Skrzypka, podjęła ją dopiero po godzinie 21.

oprac. : Grzegorz Gacki / Polska.pl Polska.pl

Więcej na ten temat: nbp, Narodowy Bank Polski, prezes NBP

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: