eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Czy dane makro pogorszą sentyment do dolara?

Czy dane makro pogorszą sentyment do dolara?

2006-09-25 11:44

Czy dane makro pogorszą sentyment do dolara?

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

W zeszłym tygodniu największy wpływ na rynek i nastroje inwestorów zarówno na rynku walutowymi jaki i na giełdach miała publikacja dużo słabszego niż oczekiwania indeksu Philly FED. Ta publikacja znacznie pogorszyła sentyment do dolara i spowodowała znaczne zmniejszenie szans na kontynuowanie wzrostów na giełdach.

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Pomogła nieco niektórym walutom z rynków wschodzących i umocniła trend wzrostowy cen obligacji. Niektórzy analitycy jednak zaczynają się zastanawiać, czy spadek rentowości obligacji nie zmniejszy zainteresowania inwestorów dolarem, gdy na innych rynkach stopy procentowy mogą jeszcze wzrastać. Sądzimy, że amerykańskie obligacje są atrakcyjne na poziomie rentowności 10-latek powyżej 4.50% więc na razie sytuacja ta nie powinna jeszcze istotnie wpływać na notowania dolara. W tym tygodniu publikowane będą kolejne dane z których największe zainteresowanie wzbudzają dane z rynku mieszkaniowego. Dowiemy się także czy spadek cen ropy wpłynął już na stan nastrojów konsumentów. Sądzimy, że najbliższe dane nie będą mogły istotnie pomóc dolarowi i prawdopodobnie zakończymy obecny tydzień bliżej 1.28 niż 1.27.

Najważniejsze wiadomości


  • PL: Na większości rynków wschodzących notowane są dziś spadki. W naszym regionie z przyczyn politycznych. Forint dalej się osłabia po krytycznym artykule w Financial Times.
  • PL: Lech Kaczyński odwołał z rządu Andrzeja Leppera, Stanisława Kluzę i powołał Zytę Gilowską na wicepremiera i ministra finansów
  • PL: Uchwała Sejmu o powołaniu komisji śledczej ds. banków jest niezgodna z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny.
  • HU: Według wstępnego raportu, Komisja Europejska poprze w przyszłym tygodniu średnioterminowy plan reform fiksalnych na Węgrzech.
  • E12: Zamówienia na dobra przemysłowe w strefie euro wzrosły w lipcu w stosunku czerwca o 1.8%.
  • UK: Produkcja samochodów w Wielkiej Brytanii spadła w ostatnich 3 miesiącach o 6.7%. W porównaniu do tego samego okresu w poprzednik roku jest to 11.8% mniej.
  • PL: Inflacja bazowa wyniosła w sierpniu 1.4%. Oczekiwano 1.3%. Rynek nie zareagował na te dane.
  • MX: Bank centralny Meksyku zgodnie z oczekiwaniami pozostawił stopy procentowe na poziomie 7%.

Główne wydarzenia dnia




 

1 2 3

następna

oprac. : Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: