eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Kantor Alior w komórce

Kantor Alior w komórce

2014-10-27 15:25

Kantor Alior w komórce

Alior Bank udostępnił aplikację mobilną Kantoru Walutowego © vege - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Od teraz klienci Kantoru Walutowego działającego pod egidą Alior Banku zyskują możliwość wymiany walut z poziomu urządzenia mobilnego. A wszystko za sprawą nowej aplikacji mobilnej, dzięki której możliwe są nie tylko sprzedaż i kupno czternastu walut, ale również realizacja przelewów transgranicznych czy przegląd historii dokonywanych transakcji.

Przeczytaj także: Kantor Alior Bank wydaje MasterCard PayPass

Nowa aplikacja dedykowana jest użytkownikom mobilnym, dla których możliwość swobodnej wymiany walut jest sprawą istotną, jeśli nie pierwszorzędną. Korzystanie z Kantoru Walutowego przez smartfon czy tablet to rozwiązanie, które może okazać się szczególnie użyteczne podczas zagranicznych wyjazdów czy podróży służbowych. Zwłaszcza w sytuacji, gdy konieczne staje się szybkie zasilenie konta walutowego lub bezzwłoczne przelanie środków w obcej walucie.
Nasi klienci logują się praktycznie ze wszystkich państw na świecie, dlatego postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i ułatwić dostęp do wymiany walut nawet w miejscach, gdzie jedynym dostępnym urządzeniem może być telefon. Projektując aplikację skupiliśmy się na tym, aby była maksymalnie funkcjonalna i umożliwiała szybkie, a przede wszystkim wygodne zawarcie transakcji oraz sprawdzenie historii rachunku, czyli tych czynności, które np. podczas podróży powinny zajmować jak najmniej czasu – mówi Tomasz Dośpiał, Dyrektor Zespołu Platform Walutowych w Alior Banku.

Przydatne linki:
- Kursy walut
- Kalkulator walutowy


Z aplikacji mobilnych Kantoru Walutowego mogą korzystać posiadacze smartfonów i tabletów z systemami Android oraz iOS (iPhone). Dzięki indywidualnemu podejściu do charakterystycznych cech poszczególnych systemów, aplikacje maksymalizują wygodę korzystania z bankowości mobilnej zapewniając funkcjonalny, przyjazny oraz intuicyjny interfejs z dostępem do najważniejszych funkcji Kantoru w dowolnym miejscu i czasie.

fot. mat. prasowe

Rachunek

Aplikacja umożliwia m.in. dostęp do historii dokonywanych transakcji.


Udostępnienie aplikacji mobilnej jest kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem wdrożonym z myślą o wygodzie klientów Kantoru Walutowego. W ciągu dwóch lat funkcjonowania pierwszego na polskim rynku, bankowego kantoru internetowego, Alior Bank wprowadził szereg zmian i usprawnień. Wśród nich należy wymienić m.in. nowe rodzaje zleceń walutowych, opcję szybkich przelewów sms oraz do znajomych z serwisu Facebook. Z jego usług korzysta już ponad 100 tys. klientów, których oprócz nowoczesnych narzędzi, przyciąga również atrakcyjna oferta kursów wymiany walut.

fot. mat. prasowe

Twoje rachunki

Aplikacja umożliwia kupno/sprzedaż 14 walut


Wieloletnim partnerem technologicznym Alior Banku jest firma efigence. W projekcie Kantoru Walutowego była odpowiedzialna za koncepcję, grafikę UI/UX i architekturę informacji oraz implementację aplikacji.
Dzięki aplikacji mobilnej, klienci Kantoru Walutowego Alior Banku mogą w szybki i wygodny sposób korzystać m.in. z następujących funkcji:
 • kupno i sprzedaż 14 walut,
 • informacja o saldach rachunków,
 • przegląd kart walutowych (EUR, USD, GBP),
 • realizacja przelewów krajowych i zagranicznych oraz szybkich transferów środków,
 • realizacja zleceń walutowych,
 • tabela i wykresy kursów walut,
 • historia transakcji.

fot. mat. prasowe

Karty

Jedną z opcji nowej aplikacji Alior Banku jest przegląd kart walutowych (EUR, USD, GBP).


Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

 • e-kantor na urządzeniach mobilnych

  MalgorzataVitk / 2017-11-04 00:25:09

  Również Gieldawalut.com działam na smartfonach, tabletach itp. Fajnie, że platforma jest dostosowana do współczesnych potrzeb. odpowiedz ] [ cytuj ]

 • Re: Kantor Alior w komórce

  Oskar34 / 2018-04-27 23:34:24

  Praktyczne są te wersje mobilne, w warsztacie gdzie wiele godzin spędzam nie mam przy sobie komputera, a telefon zawsze. Platforma pluskantor.pl działa bezusterkowo, nie "muli", a często wolę kupić walutę i zrobić przelew podczas pracy niżeli po powrocie gdy chcę najzwyczajniej od spraw zawodowych odpocząć odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: