eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Decyzja Banku Kanady i ciekawe dane z Wysp

Decyzja Banku Kanady i ciekawe dane z Wysp

2014-01-22 11:03

Decyzja Banku Kanady i ciekawe dane z Wysp

GBP/USD © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

O godz. 10:30 z Wielkiej Brytanii opublikowane zostaną dziś najważniejsze figury dnia: dane o stopie bezrobocia (w listopadzie) i wnioskach o zasiłek dla bezrobotnych (w grudniu) oraz protokół z posiedzenia BoE. Konsensus zakłada odpowiednio odczyty na poziomie 7,3% oraz -35 tys. Oczywiście odczyty te powinny mieć spory wpływ na funta, który rósł mocno już wczoraj pod wpływem rewizji w górę prognoz PKB dla Wielkiej Brytanii ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Przeczytaj także: PBOC pompuje płynność, rynki akcji rosną

Bank Kanady

Niezwykle ciekawie zapowiada się dzisiejsza sesja na parach z CAD w związku z decyzją Banku Kanady ws. stóp procentowych o godzinie 16. Konsensus nie przewiduje zmian i na tym posiedzeniu faktycznie główna stopa powinna pozostać na poziomie 1%, najciekawszy będzie komunikat po posiedzeniu i konferencja Stephena Poloza.

BoC musi zmierzyć się ze słabym wzrostem gospodarczym, niską inflacją i przegrzanym rynkiem nieruchomości. Dodatkowo gospodarstwa mają problemy z zadłużeniem. Na razie jednak konkretnych ruchów prawdopodobnie nie będzie. Po pierwsze już same gołębie komentarze ze strony Poloza sprawiły, że dolar kanadyjski osłabił się względem dolara do najniższych poziomów od 2009r., co powinno wspomóc eksport. Dodatkowo import stanie się przez to droższy co może spowodować wzrost inflacji.

Po drugie, Royal Bank obniżył ostatnio raty kredytów, co może spowodować, że inne banki podążą za tym przykładem. Dlatego bank centralny nie powinien w chwili obecnej obniżać swoich stóp procentowych, co mogłoby doprowadzić do jeszcze większego przegrzania rynku nieruchomości.

Komunikat po posiedzeniu powinien być gołębi i niejako zaprzeczać logicznym argumentom przytoczonym wyżej. BoC będzie sygnalizował, że inflacja nadal pozostaje zbyt niska (poznamy również nowe prognozy inflacji).


Zaskakujące dane o inflacji z Australii

Inflacja CPI w Australii w IV kwartale wyniosła 2,7% r/r, podczas gdy rynek oczekiwał odczytu na poziomie 2,5% r/r. Jak to zwykle bywa, wyższa inflacja sprzyja wzrostom rodzimej waluty, albowiem może ona zniechęcać Bank Australii do zbyt gołębiej retoryki. AUD/USD ponownie jest coraz bliżej 0,89. Notowania pary wspierają także ostatnie dobre wieści z Chin. Stop na rynku międzybankowym ponownie spadają po wkroczeniu na rynek Ludowego Banku z Chin z mocnym zastrzykiem płynności.

Na wykresach:

fot. mat. prasowe

GBP/USD

Wykres kursu GBP/USD


GBP/USD, H4 – Para GBP/USD wybiła się wczoraj z formacji trójkąta. Obecnie najbliższym celem dla rynku powinny być okolice 1,6514.

Jeśli udałoby pokonać się ten opór to możliwa jest zwyżka do okolic ostatnich szczytów – 1,66.

Pierwsze wsparcie dla rynku będą stanowiły górne oraz dolne ograniczenie formacji trójkąta.

fot. mat. prasowe

AUD/USD

Wykres kursu AUD/USD


AUD/USD, H1 – Ciekawie wygląda krótkoterminowa sytuacja na AUD/USD. Obecnie widzimy możliwość wykonania ruchu korekcyjnego.

Para po zarysowaniu formacji odwróconej głowy z ramionami pokonała linię szyi w związku z czym można oczekiwać zwyżki w okolice 0,8916.

Zanegowaniem scenariusza będzie zejście poniżej linii szyi. Tam też prawdopodobnie znajdują się zlecenia stop loss dla zajętych długich pozycji.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

oprac. : X-Trade Brokers DM S.A. X-Trade Brokers DM S.A.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: