eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze banki I poł. 2013 r.

Najlepsze banki I poł. 2013 r.

2013-07-10 13:40

Najlepsze banki I poł. 2013 r.

Który bank jest najbardziej uniwersalny? © oszczędzanie_51724468_ contrastwerkstatt - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Bank, w którym można zarówno wziąć kredyt na korzystnych warunkach, założyć zyskowną lokatę, jak i otworzyć darmowy rachunek osobisty jest uniwersalny. W pierwszym półroczu 2013 r., kiedy mieliśmy do czynienia z kilkoma obniżkami stóp procentowych, utrzymanie atrakcyjności produktów nie było łatwym zadaniem. Która instytucja poradziła sobie najlepiej? Eksperci porównywarki internetowej Comperia.pl przygotowali ranking najbardziej uniwersalnych banków w I półroczu 2013 r.
Ranking Comperia.pl wyłania te instytucje, które oferują swoim klientom kredyty hipoteczne, gotówkowe, samochodowe, karty kredytowe oraz lokaty w najbardziej atrakcyjnych cenach – wyjaśnia Jacek Kasperczyk, ekspert Comperia.pl. – Co miesiąc zbieramy dane od banków na temat ich oferty kredytowo-depozytowej, które następnie oceniamy. Pod uwagę brane są parametry poszczególnych usług, na przykład wysokość oprocentowania i prowizji kredytowej, długość okresu bezodsetkowego na karcie czy rentowność lokaty. W sumie w ciągu jednego miesiąca do zdobycia jest nawet 120 punktów.

W I półroczu 2013 r. najbardziej uniwersalnym bankiem według rankingu Comperia.pl okazał się Getin Noble Bank. To już drugie wyróżnienie dla tej instytucji, która pozycję lidera zdobyła w II półroczu 2012 r. Pierwsze miejsce zawdzięcza przede wszystkim wysokiej pozycji w segmencie kart kredytowych, kredytów samochodowych oraz pożyczek gotówkowych. Warto podkreślić, że dzięki tym trzem segmentom, instytucja została laureatem poprzedniej odsłony zestawienia, co oznacza, że utrzymuje jakość oferowanych produktów.

fot. mat. prasowe

Najbardziej uniwersalny bank I poł. 2013r.

W I półroczu 2013 r. najbardziej uniwersalnym bankiem według rankingu Comperia.pl okazał się Getin Noble Bank.


Kolejne miejsca na podium zajęły odpowiednio Raiffeisen Polbank oraz Credit Agricole. Tak wysokie pozycje zawdzięczają one bogatej ofercie produktowej dostępnej w przystępnych cenach. Ponadto na wyróżnienie zasługuje Eurobank, który znalazł się na czwartej lokacie, zdobywając podobnie jak pierwsza trójka, ponad 300 pkt.

Analizując pełne zestawienie dziesięciu najbardziej uniwersalnych banków, przygotowane przez Comperia.pl, widać, że poziom jakości pomiędzy poszczególnymi instytucjami coraz bardziej się zaciera.

Pierwsze cztery podmioty wyróżnione w rankingu zdobyły ponad 300 pkt., a piątemu w kolejności, czyli ING, brakło do tej granicy zaledwie 11 punktów – mówi Jacek Kasperczyk, ekspert Comperia.pl – Jest to pozytywna informacja dla klientów, gdyż świadczy o rosnącym poziomie obsługi. To istotne zwłaszcza, że teraz mieliśmy do czynienia z serią obniżek stóp procentowych, co wpływało bezpośrednio na sytuację banków, które jednak utrzymały atrakcyjność oferty.

fot. mat. prasowe

Najlepsze kredyty hipoteczne i gotówkowe

Na miejscu pierwszym Eurobank oraz ING Bank Śląski


Warto również przyjrzeć się rankingom poszczególnych sekcji produktowych, gdyż w niektórych kategoriach na podium znajdują się instytucje, które ostatecznie nie zajęły najwyższych miejsc w zbiorczym rankingu.

Oznacza to, że oferta bankowa staje się coraz bardziej podobna, jeżeli chodzi o jakość proponowanych rozwiązań. W związku z tym zwycięzcy powinni mieć się na baczności, gdyż nawet niewielka zmiana może sprawić, że nie będą zwycięzcami w kolejnych edycjach rankingu.

fot. mat. prasowe

Najlepsze kredyty samochodowe i karty kredytowe

Na miejscach pierwszych BNP Paribas i Getin Noble Bank


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: