eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze kredyty hipoteczne I 2013

Najlepsze kredyty hipoteczne I 2013

2013-01-21 13:20

Najlepsze kredyty hipoteczne I 2013

Najlepsze kredyty hipoteczne I 2013 © Fantasista - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (9)

Rok 2012 dobiegł końca. Wraz z nim nastąpił także koniec rządowego programu "Rodzina na swoim". I to jest jak na razie jedyna odczuwalna zmiana jaka nastąpiła dla potencjalnych kredytobiorców w nowym roku. Na nowe programy dopłat niestety trzeba będzie jeszcze poczekać. W 2013 roku planowane jest wprowadzenie dwóch programów: Mieszkanie dla Młodych oraz dopłaty do zakupu/budowy domów i mieszkań energooszczędnych i pasywnych. Styczeń 2013 przynosi nam stabilizację w ofertach i większą prostotę w wyborze - podaje INVIGO.
Dla większości kredytobiorców poszukujących ofert finansowania mieszkania realnie dostępne są tylko kredyty w PLN. Jednocześnie można zauważyć, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się kredyty w rodzimej walucie bez udziału własnego. Spowolnienie gospodarcze coraz wyraźniej dające się we znaki, sprzyja pojawianiu się na rynku coraz bardziej atrakcyjnych cenowo ofert mieszkaniowych. Dla wszystkich tych, którzy są zainteresowani zakupem własnego lokum w całości finansowanym kredytem, może być to czas łapania prawdziwych okazji. Tym bardziej, że nowe regulacje KNF mają ograniczać dostępność takich kredytów. Zgodnie z projektem Rekomendacji S kredyty bez udziału własnego mają być dostępne tylko do końca 2013 roku. Gorąco zachęcamy do uważnego przeglądania istniejącej oferty, spokojnego porównywania i wyboru najlepszego wariantu.

W niniejszym rankingu, tradycyjnie już, prezentujemy aktualne promocje i oferty specjalne. Wynikiem tego są zmiany w rankingu INVIGO TOP 10, przygotowywanym przez ekspertów pośrednika na początku każdego miesiąca. Zestawienie powstaje w oparciu o aktualne oferty banków współpracujących z firmą. Na potrzeby rankingu analitycy Invigo badają także zdolność kredytową klienta osiągającego przeciętne dochody, a także tradycyjnej polskiej rodziny „2+2”. Eksperci Invigo zwracają uwagę na fakt, że poszukując najatrakcyjniejszego kredytu dla siebie warto brać pod uwagę nie tylko wysokość comiesięcznej raty, ale także pozostałe parametry kredytu oraz opłaty dodatkowe, jakie się z nim wiążą.

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA

Według najnowszych danych GUS, wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Polsce wynosi obecnie około 3 717,92 zł brutto, czyli około 2 656,45 zł na rękę. Osoba, która nie ma praktycznie żadnych innych zobowiązań może dziś liczyć na 198 909 zł kredytu.

Maksymalna rata jaką kredytobiorca może opłacać wynosi 1350 zł w przypadku kredytu w złotych i 1080 zł w przypadku kredytu walutowego. Niewielki limit na karcie kredytowej, czy w koncie oraz 300 złotych miesięcznej raty innego kredytu (np. gotówkowego) znacznie obniżają zdolność kredytową, ale nadal można pożyczyć 157 635 zł. Podkreślić należy, że wyliczenia zdolności kredytowej mają charakter uśredniony, dlatego też zdolność kredytowa w wybranym banku może się różnić.

fot. mat. prasowe

Zdolność kredytowa 30-latka

Maksymalna rata jaką kredytobiorca może opłacać wynosi 1350 zł w przypadku kredytu w złotych i 1080 zł w przypadku kredytu walutowego.


Tradycyjna rodzina złożona z rodziców oraz dwójki dzieci, osiągająca przeciętne miesięczne wynagrodzenie w wysokości 5 400,40 zł (stała umowa o pracę) - przy założeniu, że nie ma żadnych innych zobowiązań - może otrzymać maksymalny kredyt w wysokości 434 066 zł, czyli o ok. 13 403 zł więcej niż w grudniu 2012r. Przy średniej cenie transakcyjnej 1 metra kwadratowego mieszkania w Warszawie, który wynosi 7 333 zł/m2 (Raport ZBP, AMRON–SARFiN, III kwartał 2012r.) za tę kwotę kredytu rodzina może sobie pozwolić na zakup około 59 metrowego mieszkania. Dodatkowe obciążenia domowego budżetu (np. raty niewielkich kredytów gotówkowych) lub limity w kontach znacznie obniżą wysokość potencjalnego kredytu. Jednak nawet przy pewnych ograniczeniach, typowa polska rodzina z dwójką dzieci z powodzeniem może starać się o kredyt w wysokości 386 090 zł.

fot. mat. prasowe

Zdolność kredytowa rodziny 2+2

Tradycyjna rodzina złożona z rodziców oraz dwójki dzieci, osiągająca przeciętne miesięczne wynagrodzenie w wysokości 5 400,40 zł - przy założeniu, że nie ma żadnych innych zobowiązań - może otrzymać maksymalny kredyt w wysokości 434 066 zł.


RANKING NAJCIEKAWSZYCH OFERT

Invigo przeanalizowało propozycje dla klienta w wieku 30 lat, który szuka kredytu na mieszkanie o powierzchni 45 m2 i wartości 250 tys. zł. Kredyt wyniesie 200 tys. zł i będzie spłacany przez 30 lat. Warto dodać, że z danych Invigo wynika, że jest to najbardziej poszukiwany i jednocześnie najczęściej wybierany przez klientów pośrednika okres kredytowania nieruchomości.

 

1 2 ... 7

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: