eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › 5 spółek giełdowych z potencjałem

5 spółek giełdowych z potencjałem

2018-03-14 13:42

5 spółek giełdowych z potencjałem

Inwestor © ipopba - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

W dzisiejszym artykule przedstawię pięć spółek, które bardzo słabo radziły sobie w 2017 roku, a które dzięki dobrej sytuacji fundamentalnej mają szansę na stabilny wzrost w 2018 roku. Spółki te mają bardzo podobną sytuację techniczną i nie są jedyne na GPW, swój wybór ukierunkowywałem przede wszystkim znajomością ich sytuacji finansowej. Ponadto przy każdej spółce opublikowałem potencjał wzrostowy, który został zmierzony od bieżącej ceny, aż do szczytu w 2017 roku. Moim zdaniem są to minimalne zasięgi dla tych firm o ile ich sytuacja fundamentalna nie ulegnie znacznemu pogorszeniu.

Amica


Amica od początku 2017 roku podążała w trendzie spadkowym co zresztą wyraźnie widać na wykresie. Z początkiem 2018 roku inwestorzy przypomnieli sobie o tej bardzo dobrej fundamentalnie spółce. W lutym został ustanowiony wyższy dołek, a niedawno spółka przełamała linię trendu spadkowego i ustanowiła także wyższy szczyt na dość sporym wolumenie. Oznaki zmiany trendu na wzrostowy pokrywają się, jednak wykupienie rynku wg wskaźnika RSI wskazuje, aby wstrzymać się z zakupem w najbliższych dniach.
Potencjał do wzrostów: 45%

fot. mat. prasowe

Amica

Amica od początku 2017 roku podążała w trendzie spadkowym co zresztą wyraźnie widać na wykresie.


Asseco Poland


Polski gigant z branży IT również nie radził sobie najlepiej w ubiegłym roku. Na przełomie grudnia i stycznia na zwiększonym wolumenie udało się jednak przełamać linię trendu spadkowego. Cena akcji powróciła wprawdzie do linii trendu spadkowego po czym kieruje się znowu ku północy i być może ustanowi nowy, wyższy szczyt, a tym samym potwierdzi zmianę sentymentu na spółce.
Potencjał do wzrostów: 21%

fot. mat. prasowe

Asseco Poland

Na przełomie grudnia i stycznia na zwiększonym wolumenie udało się przełamać linię trendu spadkowego


Budimex


Budimex może nie miał najgorszego 2017 roku, ale na pewno jego drugiej połowy nie może zaliczyć do udanych (jeżeli chodzi o cenę akcji). Sell in may and go away ziściło się na tej spółce jak niechciana przepowiednia. Na szczęście dla akcjonariuszy początek 2018 roku rysuje się już w znacznie lepszych barwach. W listopadzie została przełamana linia trendu spadkowego i ustanowiony nowy, wyższy szczyt. Obecnie kurs akcji pnie się w górę i prawdopodobnie w najbliższych dniach pokona granicę 220 zł/akcję.
Potencjał do wzrostów: 32%

fot. mat. prasowe

Budimex

Budimex może nie miał najgorszego 2017 roku, ale na pewno jego drugiej połowy nie może zaliczyć do udanych.


Forte


Akcjonariusze Forte na pewno także nie są zadowoleni ze znacznego spadku cen akcji producenta mebli. Kurs w 2017 roku spadł o ponad 50%, a ostatni dołek ustanowiony został w lutym bieżącego roku. Linia trendu spadkowego została jednak przełamana, a bycza dywergencja ze wskaźnikiem RSI wskazuje na to, że trend może ulec odwróceniu w najbliższych tygodniach. Potwierdzeniem tego będzie ustanowienie wyższego dołka w okolicy 50 zł.
Potencjał do wzrostów: 55%

fot. mat. prasowe

Forte

Kurs w 2017 roku spadł o ponad 50%, a ostatni dołek ustanowiony został w lutym bieżącego roku.


Wielton


Ostatnią spółką, którą uważam za godną uwagi jest Wielton. Producent naczep przebił dosłownie kilka dni temu linię trendu spadkowego ustanawiając nieco wcześniej bo w lutym podwójny dołek. Jest to typowa formacja odwrócenia trendu, która w połączeniu z dywergencją na wskaźniku RSI daje bardzo silny sygnał kupna. Obecnie cena akcji Wieltonu znajduje się w obszarze wykupienia rynku, stąd też najbliższe dni mogą być dla spółki spadkowe do czasu, aż rynek się nie „schłodzi”.
Potencjał do wzrostów: 35%

fot. mat. prasowe

Wielton

Producent naczep przebił dosłownie kilka dni temu linię trendu spadkowego ustanawiając nieco wcześniej bo w lutym podwójny dołek.


Krzysztof Strauchmann,

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.