eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Inwestowanie na giełdzie - maj 2019

Inwestowanie na giełdzie - maj 2019

2019-05-02 09:38

Inwestowanie na giełdzie - maj 2019

Inwestor © ipopba - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Kolejny miesiąc z rzędu nasz portfel techniczny zarabia całkiem niezłe pieniądze. Jednocześnie bijemy kolejne historyczne rekordy portfela prowadzonego już od października 2017 roku. W kwietniu portfel wzrósł o 1,71%. Z kolei WIG w tym samym czasie zyskał 0,14%. Dodatni wynik portfela wypracowały spółki gamingowe – Playway i CD Projekt. Od początku publikacji cyklu artykułów (październik 2017) portfel przyniósł zysk na poziomie 18,96%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu (lub pozostawienia w portfelu) 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -11,41%.

Przeczytaj także: Inwestowanie na giełdzie - marzec 2019

Wynik na portfelu dla spółek pozostających mierzony jest w taki sposób, że każda spółka jest „sprzedawana” z końcem miesiąca po cenie zamknięcia w piątek oraz „kupowana” ponownie w poniedziałek po cenie otwarcia. W przypadku spółek, które pozostają w portfelu ograniczam się jedynie do analizy na wykresie dziennym.

fot. mat. prasowe

Portfel vs WIG

W kwietniu portfel wzrósł o 1,71%. Z kolei WIG w tym samym czasie zyskał 0,14%.


Na kolejny miesiąc nie planuję zmian w portfelu. Sądzę, że dopiero w maju portfel czekają spore przetasowania składu.

WIELTON


fot. mat. prasowe

WIELTON

Wielton według analizy technicznej znajduje się w bardzo ciekawym położeniu.


Wielton według analizy technicznej znajduje się w bardzo ciekawym położeniu. Kilka dni temu mieliśmy przebicie krótkoterminowej linii trendu wzrostowego co spowodowało dość silną wyprzedaż akcji. Prawdziwy analityk techniczny na pewno spojrzy jeszcze na wolumen, który w tym momencie nie był zbyt wysoki tak jak i przez całą korektę. Gdyby porównać do z wolumenem jaki wygenerowany został przy wzrostach, możemy mówić że siła sprzedających była słaba. Ponadto rynek jest już wyprzedany i warto szukać dywergencji byka (dla tych którzy jeszcze nie weszli w spółkę, ale ją obserwują). Wydaje się też, że korekta dobiega końca i strefa wsparcia powinna zostać utrzymana, a wzrosty kontynuowane. W przypadku zamknięcia miesiąca poniżej linii wsparcia – sprzedajemy Wielton, niestety ze sporą stratą.

CD PROJEKT


fot. mat. prasowe

CD PROJEKT

CD Projekt w marcu przetestował wyznaczony przez nas poziom 180 zł/akcję i wystartował w górę.


CD Projekt w marcu przetestował wyznaczony przez nas poziom 180 zł/akcję i wystartował w górę. Cena jednak nie przebiła historycznych szczytów, ale trend wzrostowy został utrzymany. Technicznie spółka jest na najlepszej drodze do pokonania bariery 220 zł/akcję na stałe. Utrzymana jest linia trendu, średnie kroczące ułożone są prowzrostowo, wskaźnik RSI na bezpiecznym poziomie. Warto też dodać aspekt fundamentalny, a więc informację o wypłacie dywidendy. Choć jest niewielka to inwestorzy mogą chętniej interesować się tą spółką. CD Projekt może zagościć u nas w portfelu na dłużej, jeżeli linia trendu zostanie utrzymana i nie pojawiają się negatywne sygnały do sprzedaży.

PLAYWAY


fot. mat. prasowe

PLAYWAY

Playway wygląda bardzo podobnie do CD Projektu pod kątem technicznym.


Playway wygląda bardzo podobnie do CD Projektu pod kątem technicznym. Średnie prowzrostowo ułożone, linia trendu utrzymana. Niepokój może budzić jedynie dość wysoki poziom wskaźnika RSI i pojawiająca się dywergencja niedźwiedzia (sygnał spadkowy). W moim odczuciu będzie to tylko krótkoterminowa korekta do poziomu linii oporu, a następnie cena powinna kontynuować ruch wzrostowy.

Krzysztof Strauchmann,

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: