eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Inwestowanie na giełdzie - luty 2019

Inwestowanie na giełdzie - luty 2019

2019-02-01 08:52

Inwestowanie na giełdzie - luty 2019

Inwestor © Syda Productions - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Efekt stycznia może nie jest do końca widoczny na GPW, ale bardzo mocno odznaczył się na naszym portfelu technicznym. Styczeń 2019 roku był najlepszym miesiącem dla naszego portfela, który zyskał w tym czasie wynik 12,67%. Z kolei WIG w tym samym czasie wzrósł o 3,60%. To pokazuje nam jak bardzo duży wpływ na portfel ma wybór odpowiednich spółek, które uzyskują lepsze wyniki niż benchmark. Od początku publikacji cyklu artykułów (październik 2017) portfel przyniósł zysk na poziomie 9,90%. Bez stosowania stop losów i metodą zakupu (lub pozostawienia w portfelu) 3 spółki/miesiąc. W tym samym czasie indeks WIG stracił -9,94%.

Przeczytaj także: Inwestowanie na giełdzie - styczeń 2019

Wynik na portfelu dla spółek pozostających mierzony jest w taki sposób, że każda spółka jest „sprzedawana” z końcem miesiąca po cenie zamknięcia w piątek oraz „kupowana” ponownie w poniedziałek po cenie otwarcia.

fot. mat. prasowe

Portfel vs WIG

Od początku publikacji cyklu artykułów (październik 2017) portfel przyniósł zysk na poziomie 9,90%.


Styczniowe spółki kupowaliśmy dopiero 7 stycznia o czym informowałem w poprzednim artykule.

Na kolejny miesiąc postanowiłem pozostawić wszystkie trzy spółki w portfelu, stąd też ich przegląd będzie ograniczał się do analizy wykresów dziennych. Jeżeli chcesz poznać ocenę sytuacji danej spółki w perspektywie miesięcznej lub tygodniowej – odsyłam do poprzedniego artykułu cyklu tutaj.

AMBRA


fot. mat. prasowe

AMBRA - wykres dzienny

Ambra była „najgorszym” papierem w portfelu spośród trzech wybranych.


Ambra była „najgorszym” papierem w portfelu spośród trzech wybranych. O ile można określić mianem najgorszej, spółkę która dała zarobić 1,96% w miesiąc, czyli mniej więcej tyle co roczna lokata. Spółce daje kolejną szansę przede wszystkim ze względu na fakt, że cena pokonała najbliższy opór i w ciągu najbliższych tygodni powinien nastąpić atak na poziom 14-15 zł/akcję. Pomóc w tym mogą wyniki finansowe, które spółka zaprezentuje w raporcie półrocznym 19 lutego. Liczymy na jeszcze lepszy wynik Ambry w porównaniu do stycznia.

CD PROJEKT


fot. mat. prasowe

CD PROJEKT - wykres dzienny

CD Projekt przechodzi przez kolejną fazę wzrostową i wszystko wskazuje na to, że spadki w drugiej połowie 2018 roku były zdrową korektą.


CD Projekt przechodzi przez kolejną fazę wzrostową i wszystko wskazuje na to, że spadki w drugiej połowie 2018 roku były zdrową korektą. Cena bez trudu pokonała poziom 180 zł/akcję i choć wskaźnik RSI wskazuje wykupienie rynku, to sądzę że po krótkiej (może zaledwie kilkudniowej) korekcie, cena wróci do trendu i spróbuje zaatakować szczyty powyżej 200 zł/akcję. Oprócz aspektów technicznych, warto wspomnieć, że w sieci pojawiają się informacje/plotki o tym, że spółka prawdopodobnie podpisze ugodę z p. Sapkowskim, co zakończy niepewność inwestorów w kwestii wypłaty ewentualnego roszczenia na poziomie 60 mln zł.

PLAYWAY


Playway wybił się z trójkąta budowanego przez wiele miesięcy, a to oznacza, że istniej bardzo duża szansa na dalsze wzrosty i ustanowienie nowych historycznych szczytów. Wskaźnik RSI utrzymany jest na przyzwoitym poziomie, wzrosty nie były tak spektakularne jak na akcjach „starszego brata” czyli CD Projektu, ale dzięki temu Playway może kontynuować wzrosty nawet bez głębszej korekty. Warto też dodać, że spółka ma zupełnie inny model biznesowy i jedno niepowodzenie lub zły news nie powodują załamania na kursie akcji (tutaj warto podać przykład CreativeForge Games, które straciło znaczną część zespołu deweloperskiego, spółka jest zależna od głównego akcjonariusza, czyli Playway, a mimo to w żaden sposób nie wpłynęło to na kurs akcji PLW).

Krzysztof Strauchmann,

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: