eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › mBank upraszcza umowę o kredyt gotówkowy

mBank upraszcza umowę o kredyt gotówkowy

2016-01-07 15:06

mBank upraszcza umowę o kredyt gotówkowy

mBank upraszcza umowę o kredyt gotówkowy © Studio Mike - Fotolia.com

mBank obiecuje klientom koniec z oczopląsem przy czytaniu umowy kredytowej. Nowy wzór umowy nie tylko zawiera warunki kredytu ujęte w formie czytelnej tabeli, ale również słowniczek, wyjaśniający podstawowe terminy z bankowej nomenklatury. To już drugie uproszczenie, na które zdecydował się mBank - wcześniej zmieniona została umowa o rachunek bankowy.
Co zrobiono, aby uprościć życie kredytobiorcom? Przede wszystkim treść umowy o kredyt gotówkowy została podzielona na bloki tematyczne, w których znalazły się odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez klienta, jak np. kiedy otrzyma pożyczone pieniądze, jakie jest oprocentowanie, czy też w jaki sposób będzie spłacał kredyt. Każdy z podpunktów wyróżniony jest innym kolorem, a szczegóły ujęte są w tabeli.

Co istotne, mBank zrezygnował również z hermetycznego żargonu, typowego dla branży bankowej. W zamian klienci otrzymują bezpośrednie, zrozumiałe dla nich sformułowania. Postarano się również o wyjaśnienie pojęć, które często sprawiają problemy, jak np. WIBOR czy BOK.

- Wprowadzony podział na kategorie sprawia, że klient od razu widzi najważniejsze informacje. To szczególnie ważne, ponieważ umowa kredytowa postrzegana jest jako poważne zobowiązanie, dlatego musi być zrozumiała. Nowa struktura dokumentu jest przejrzysta, ułożona w logiczny ciąg. Jeśli więc klient zastanawia się w jaki sposób bank będzie naliczał odsetki, by to sprawdzić, nie musi jeszcze raz czytać całej umowy - mówi Aneta Rudnicka z wydział rozwoju produktów i legislacji mBanku.

Umowa przed wprowadzeniem została także skonsultowana z klientami. Bank dzięki m.in. skorzystaniu z narzędzia umożliwiającego śledzenie ruchu gałek ocznych zbadał, jak klienci czytają umowy, jakie elementy są dla nich ważne i czego z podobnego dokumentu chcieliby się dowiedzieć.

fot. Studio Mike - Fotolia.com

mBank upraszcza umowę o kredyt gotówkowy

Nowy wzór umowy kredytowej nie tylko zawiera warunki kredytu ujęte w formie czytelnej tabeli, ale również słowniczek, wyjaśniający podstawowe terminy z bankowej nomenklatury.


Nowa umowa kredytu gotówkowego jest już drugą w podobnym, prostszym formacie. Jako pierwszy zmieniony został wzór najpopularniejszego z dokumentów - umowy o rachunek bankowy.

Równolegle bank, rozpoczął uproszczenie dokumentów dla klientów firmowych. Pierwsza zmianie poddana została umowa dotycząca zabezpieczonej linii kredytowej dla firm.

Bank będzie sukcesywnie modyfikował dokumenty do kolejnych produktów.

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: mBank, kredyt gotówkowy, umowa kredytowa

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.