eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Wakacyjny ranking kredytów hipotecznych

Wakacyjny ranking kredytów hipotecznych

2015-06-30 14:01

Wakacyjny ranking kredytów hipotecznych

Wakacyjny ranking kredytów hipotecznych © Andrey Popov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Gdy dzieci wyjeżdżają na wakacje, rodzice mogą spokojnie pomyśleć o kupnie, zamianie lub remoncie mieszkania. Wakacje to dobry czas by takie zamierzenia zrealizować. Gdzie zaciągać kredyt mieszkaniowy w wakacje – radzą eksperci Centrum Finansów Aviva.
W wakacje rodzice zyskują więcej czasu dla siebie, wysyłając dziecko na obóz, kolonie czy do dziadków. Lato to więc dobry czas, żeby zająć się zaległymi sprawami. A jedną z nich bywa myślenie o kupnie, zamianie czy remoncie mieszkania. Okazuje się, że w lipcu i sierpniu możemy wiele spraw załatwić tak samo sprawnie jak w innej części roku, a czasem nawet w większym komforcie. Może się oczywiście zdarzyć, że ktoś pójdzie na urlop, co może nam utrudnić transakcje. Jednak zwykle urlop nie trwa dłużej niż dwa tygodnie, a wypoczywającą osobę zwykle można zastąpić.

Wakacje to także dobry czas na remont mieszkania, szczególnie kiedy cześć domowników wyjechała na wakacje. Także osoby, które myślą o rozpoczęciu budowy domu, nie powinny tego odkładać, bo początek wakacji to ostatni moment, by złożyć wniosek kredytowy i jeszcze w tym roku zacząć budowę. We wrześniu będzie już za późno, by przed zimą osiągnąć odpowiednie zaawansowanie budowy.

– Jeśli ktoś od dłuższego czasu odkładał kupno czy zamianę mieszkania, wakacje mogą być dobrym czasem, bo o tym pomyśleć. Gdy dzieci wyjeżdżają z domu, rodzice zyskują czas na spokojne myślenie o takich sprawach. A oglądanie mieszkań i wybieranie kredytu hipotecznego w wakacje zwykle wiąże się z większym komfortem. Dość powiedzieć, że w większych miastach korki w wakacje są mniejsze, zatem załatwianie wszystkich takich spraw jest szybsze. Wielu Polaków zadaje sobie z tego sprawę, bo liczba wniosków kredytowych w wakacje praktycznie nie spada – mówi Paweł Majtkowski, główny analityk Centrum Finansów Aviva.

Rozważając zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego warto porównać oferty wielu banków. Specjaliści z Centrum Finansów Aviva przygotowali specjalny wakacyjny ranking kredytów hipotecznych. Porównaliśmy oferty banków dla kredytu na 300 tys. zł, w dwóch wariantach: z wkładem własnym 10 i 25 proc. ceny mieszkania. W przypadku osób, które dysponują 10 proc. wkładem własnym (a więc minimalnym, jaki musi posiadać każdy potencjalny kredytobiorca), najniższy koszt kredytu proponuje Bank Pekao SA. Następne w kolejności są Bank Zachodni WBK, mBank oraz Eurobank.

fot. mat. prasowe

Kredyt na kwotę 300 tys. zł, wkład własny 10 proc. ceny nieruchomości

W przypadku niskiego wkładu własnego najlepszy kredyt oferuje obecnie Bank Pekao


W przypadku osób dysponujących wkładem własnym w wysokości ¼ ceny mieszkania, najlepszą ofertę ma Bank BPH. Ten bank oferuje rekordowo niskie oprocentowanie, wynoszące obecnie 2,5 proc. (jest to 3-miesieczna stopa WIBOR powiększona o marżę wynosząca 0,85 proc.). Takie odsetki są jednak dostępne tylko dla osób, które bank oceni jako wyjątkowo rzetelnych kredytobiorców, a dodatkowo będą przez cały okres kredytowania korzystać z konta i kraty kredytowej. Jeśli klient zrezygnuje z tego ostatniego wymogu, wtedy jego oprocentowanie będzie wyższe o 0,4 pkt. proc. Kolejne pod względem ceny najlepsze oferty oferują Bank BPS, BGŻ oraz Citi Handlowy.

fot. mat. prasowe

Kredyt na kwotę 300 tys. zł, wkład własny 25 proc. ceny nieruchomości

Dysponując wyższym wkładem własnym (25%), warto zainteresować się ofertą Banku BPH


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: