eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Najlepsze kredyty hipoteczne IV 2015

Najlepsze kredyty hipoteczne IV 2015

2015-04-29 12:15

Najlepsze kredyty hipoteczne IV 2015

Najlepsze kredyty hipoteczne IV 2015 © Fantasista

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Najlepsze kredyty hipoteczne w złotówkach oferują obecnie BPH (80 LtV) i Eurobank (90 LtV) - wynika z najnowszego, comiesięcznego raportu sporządzonego przez Invigo. Analiza jak co miesiąc obejmuje również propozycje kredytów udzielanych w ramach programu rządowego wsparcia "Mieszkanie dla młodych" oraz kredyty w euro. Po pierwszy z nich warto udać się do Eurobanku, po drugi - do Deutsche Banku.
Na rynek kredytów mieszkaniowych wkrada się nieśmiało wiosenne ożywienie. Pomimo braku spektakularnych wydarzeń w kwietniu, istnieje szansa na podtrzymanie tej tendencji w kolejnych miesiącach, głównie z powodu rekordowo niskich cen kredytów w PLN, które dominują obecnie na rynku. Rada Polityki Pieniężnej podobnie jak EBC utrzymała stopy procentowe na niezmienionych poziomach. Dla wszystkich kredytobiorców zadłużonych w EURO lub CHF dobrą informacją są już nie tylko ujemne stopy procentowe uwzględniane przez praktycznie wszystkie banki, ale także systematycznie umacniający się złoty. Dobre informacje docierają także od deweloperów, którzy biją rekordy sprzedaży nowych mieszkań. Z najnowszego rankingu INVIGO TOP10 wynika, że zahamowana została tendencja wzrostu marż kredytowych, a dostępna oferta kredytów jest wyjątkowo interesująca dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z tej formy finansowania zakupu mieszkania. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z kwietniowym zestawieniem.

W niniejszym rankingu, tradycyjnie już, prezentujemy aktualne promocje i oferty specjalne. Wynikiem tego są zmiany w rankingu INVIGO TOP 10, przygotowywanym przez ekspertów pośrednika na początku każdego miesiąca. Zestawienie powstaje w oparciu o aktualne oferty banków współpracujących z firmą. Na potrzeby rankingu analitycy Invigo badają także zdolność kredytową klienta osiągającego przeciętne dochody, a także tradycyjnej polskiej rodziny „2+2” . Eksperci Invigo zwracają uwagę na fakt, że poszukując najatrakcyjniejszego kredytu dla siebie warto brać pod uwagę nie tylko wysokość comiesięcznej raty, ale także pozostałe parametry kredytu oraz opłaty dodatkowe, jakie się z nim wiążą.

ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA


Według najnowszych danych GUS, wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w Polsce wynosi około 3 981,75 zł, czyli około 2 840,82 zł na rękę. Osoba, która nie ma żadnych innych zobowiązań może dziś liczyć na 294 265 zł kredytu. Maksymalna rata, jaką kredytobiorca może opłacać wynosi 1491 zł. Niewielki limit na karcie kredytowej czy w koncie oraz 300 złotych miesięcznej raty innego kredytu (np. gotówkowego) znacznie obniżają zdolność kredytową, ale nadal można pożyczyć 232 097 zł. Podkreślić należy, że wyliczenia zdolności kredytowej mają charakter uśredniony, dlatego też zdolność kredytowa w wybranym banku może się różnić.

fot. mat. prasowe

Zdolność kredytowa 30-latka

294 265 zł dostanie singiel, który nie posiada żadnych dodatkowych zobowiązań. To nieco więcej niż przed miesiącem


Tradycyjna rodzina złożona z rodziców oraz dwójki dzieci, osiągająca przeciętne miesięczne wynagrodzenie w wysokości 5 681, 64 zł (stała umowa o pracę) - przy założeniu, że nie ma żadnych innych zobowiązań - może otrzymać maksymalny kredyt w wysokości 618 135 zł. Przy średniej cenie transakcyjnej 1 metra kwadratowego mieszkania w Warszawie, która wynosi 7 192 zł/m2 (Raport ZBP, AMRON–SARFiN, IV kwartał 2014r.) za tę kwotę kredytu rodzina może sobie pozwolić na zakup około 85 metrowego mieszkania. Dodatkowe obciążenia domowego budżetu (np. raty niewielkich kredytów gotówkowych) lub limity w kontach znacznie obniżą wysokość potencjalnego kredytu. Jednak nawet przy pewnych ograniczeniach, typowa polska rodzina z dwójką dzieci z powodzeniem może starać się o kredyt w wysokości 555 966 zł.

fot. mat. prasowe

Zdolność kredytowa rodziny 2+2

618 135 zł dostanie modelowa rodzina 2+2, to o przeszło 10 tysięcy więcej niż przed miesiącem.RANKING NAJCIEKAWSZYCH OFERT


Invigo przeanalizowało propozycje dla klienta, który szuka kredytu na realizację własnych potrzeb mieszkaniowych - czyli zakup mieszkania/domu bądź też na budowę domu. Kredyt wyniesie 200 tys. zł i będzie spłacany przez 30 lat. Warto dodać, że z danych Invigo wynika, że jest to najbardziej poszukiwany i jednocześnie najczęściej wybierany przez klientów pośrednika okres kredytowania nieruchomości.

 

1 2 ... 6

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: