eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Jakie oferty bankowe dla najbogatszych Polaków?

Jakie oferty bankowe dla najbogatszych Polaków?

2012-02-02 09:15

Przeczytaj także: Private banking Noble Bank: transfer majątku


Jednak najwyższą półką pośród bankowych usług dla bogatych jest wealth managment, co tłumaczyć można jako zarządzanie bogactwem. Dostępne są one dla osób, których majątek przekracza kilka milionów złotych. Oprócz usług dostępnych na niższych poziomach (personal czy wealth bankingu), klienci z przedziału wealth managment mogą korzystać m.in. z pomocy specjalistów do spraw inwestycyjnych, podatkowych, prawnych czy nietypowych form inwestowania, np. w sztukę czy nieruchomości.

Czarne złoto

Klienci bankowi z segmentu private banking i wealth managment w transakcjach bezgotówkowych nie posługują się już złotymi czy platynowymi kartami kredytowymi. W ostatnich latach posiadaczami takich kart stało się wiele osób w Polsce. Obecnie najbardziej prestiżowe są te koloru czarnego. Takie karty maja bardzo wysokie limity kredytowe, które sięgają nawet miliona złotych. Posiadacze takich kart objęci są bogatym pakietem różnego rodzaju ubezpieczeń, np. zdrowotnymi, które pokrywają m.in. koszty leczenia za granicą do wysokości 1 mln euro…

Na posiadaczy czarnych kart płatniczych czeka wiele programów zniżkowych w hotelach, obiektach gastronomicznych czy luksusowych sklepach, a także możliwość skorzystania z VIP-owskich saloników na lotniskach. Bardzo ciekawym dodatkiem do takich kart jest też usługa typu consierge. W jej ramach klienci bankowi mogą zwrócić się z różnymi prośbami do specjalnych pracowników banków. Tacy konsultanci pomogą w załatwieniu od prostych, codziennych spraw, po wydanie pieniędzy na najbardziej wyszukane formy spędzania wolnego czasu. Będą oni zatem pomocni m.in. w wybraniu ciekawej oferty wakacyjnej, zamówieniu stolika w restauracji, kupieniu biletu na koncert ulubionego artysty czy sprowadzeniu najnowszej kreacji znanego projektanta z odległej stolicy mody.

Wyjątkowość kosztuje

Wyżej wymienionych usług klienci nie dostają jednak za darmo. Korzystanie z nich wiąże się często z ponoszeniem dodatkowych opłat (np. możliwość korzystania z czarnej karty kredytowej, w zależności od banku może kosztować ok. 1000 zł rocznie). Jednak ci najlepsi klienci mogą negocjować wysokość opłat za korzystanie z dodatkowych usług lub nawet możliwość ich zniesienia. Konieczność ponoszenia dodatkowych opłat sprawia, że dla tych mniej zamożnych klientów tego typu usługi stają się nieopłacalne.

Maciej Kossowski, ekspert Wealth Solutions i ZFDF, radzi jednak, aby przed podjęciem decyzji o wyborze takich usług sprawdzić, czy oferta dla VIP-ów jest cenowo korzystniejsza niż ta standardowa. - Niektóre banki oferują bardzo atrakcyjne kredyty konsumpcyjne osobom o wysokich zarobkach, gdyż wychodzą z założenia, że klient zarabiający np. 15 czy 20 tys. zł miesięcznie jest po pierwsze bardziej wiarygodny, a po drugie jest na tyle cennym nabytkiem, że warto „zaryzykować” i udzielić mu taniego kredytu, bez zbędnych formalności. Warto z takich okoliczności korzystać, oczywiście jeśli szuka się kredytu i spełnia bankowe kryteria – stwierdza Kossowski.

poprzednia  

1 2

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: