eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Rynek walutowy - brak fundamentalnych publikacji

Rynek walutowy - brak fundamentalnych publikacji

2010-07-20 12:58

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN

Silny wzrost kursu EURPLN na niedzielnym otwarciu, który para ta zawdzięcza Węgrom, został częściowo zniwelowany już przed południem. Następnie, co dziwi, złoty ponownie osłabił się na skutek publikacji ... bardzo dobrych danych o produkcji przemysłowej w czerwcu. Wzrosła ona, licząc rok do roku, aż o 14,5%, przy oczekiwaniach na poziomie 11,5%. Wyższe od prognoz okazały się również ceny produkcji sprzedanej przemysłu - wzrost o 1,9% r/r.

EUR/USD

EURUSD wykazywał wczoraj wyraźną niechęć do przetestowania poziomu 1,30. Brak informacji fundamentalnych sprzyjał niskiej zmienności. Dopiero dzisiaj nad ranem kurs wybił się ponad tę psychologiczną barierę, osiągając w kulminacyjnym momencie 1,3027- najwyżej od 10 maja. Jednak tak szybko jak nastąpiło wybicie, tak szybko kurs zawrócił i obecnie znajdujemy się w okolicach 1,2970-1,2980. Dzisiaj poznamy dane z rynku nieruchomości - nowe pozwolenia na budowę domów, a także kilka kolejnych raportów kwartalnych amerykańskich spółek. Być może te informacje wskażą kierunek głównej parze walutowej w dniu dzisiejszym.

GBP/USD

Kurs brytyjskiego funta już drugi miesiąc pozostaje w trendzie wzrostowym. Dzisiaj sporo publikacji fundamentalnych w Wielkiej Brytanii. O 10:30 miał miejsce odczyt o zaakceptowanych wnioskach o kredyt hipoteczny. Wynik okazał się dużo gorszy od oczekiwań, w reakcji na co funt osłabił się do dolara o 40 pipsów. O godzinie 12 poznamy istotną figurę dotyczącą zamówień. Na zwiększoną zmienność kurs GBPUSD mogą również wpłynąć dane z rynku nieruchomości w USA.

AUD/JPY

Ta para walutowa jest istotna dla rynku ze względu na dwubiegunowość stóp procentowych w Australii i Japonii. Już od kilkunastu lat Japonia jest znana z niskiego, bliskiego zera, kosztu pieniądza, natomiast Australia obok Nowej Zelandii utrzymuje stopy procentowe na najwyższym poziomie wśród krajów G10. Taka sytuacja nie może być obojętna dla inwestorów i gdy tylko zmienność rynkowa ustabilizuje się na niskich poziomach, zaczną oni zawierać transakcje Carry Trade. Im niższy kurs AUD/JPY tym lepiej, więc nie mogą oni czekać zbyt długo.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : Kamil Rozszczypała / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: