eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Raporty kwartalne gorsze od oczekiwań

Raporty kwartalne gorsze od oczekiwań

2009-04-08 13:55

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN

Złoty zachowuje się stosunkowo stabilnie mimo pogorszenia nastrojów na rynkach światowych. Stabilizacja notowań może wynikać z pozytywnych oczekiwań dotyczących wyniku dzisiejszej aukcji obligacji 10 letnich - rynek spodziewa się dużego popytu.

Ruch wzrostowy na EURPLN nie przekroczył na razie 38,2% zniesienia fibonacciego ostatniej fali spadkowej. Zakres korekty wzrostowej jest dość niewielki, co jest pozytywnym sygnałem. W krótkim terminie możliwy będzie test kolejnego zniesienia przy 4,5656, ale nie zmieni to średnioterminowej sytuacji technicznej. Rynek jest w tej chwili dość odporny na negatywne wiadomości. Wznowienie trendu w kierunku 4,40 będzie sygnałem sprzedaży i umożliwi dalsze umocnienie złotego w kierunku 4,20.

EUR/USD

Eurodolar testuje dolne ograniczenie ostatnich zakresów. Korekta na giełdach pogłębia się i dlatego dolar reaguje umocnieniem. Powrót do trendu spadkowego wydaje się w tej chwili mało prawdopodobny (na giełdach i na eurusd). Silniejszy ruch trendowy może pojawić się najwcześniej w przyszłym tygodniu. Kluczowym wsparciem na EURUSD pozostaje 1,31. Krótkoterminowym oporem będzie dzisiejsze maksimum z handlu nocnego w strefie 1,3260-1,3280. Wyjście powyżej 1,33 będzie sygnałem odwrócenia obecnego krótkoterminowego trendu spadkowego. Dzisiejsze dane o zapasach hurtowników nie będą miały wpływu na dolara. Niewielkiej reakcji można się spodziewać po publikacji protokołu z posiedzenia FED.

GBP/USD

Funtdolar utrzymuje się powyżej 38,2% zniesienia fibo ostatnich wzrostów. Utrzymanie tego wsparcia zwiększa szansę na ponowny test poziomu 1,50. Brak silniejszej reakcji na wczorajszą wyprzedaż na giełdach jest pozytywnym sygnałem dla funta w krótkim terminie. Jutro publikowane będą dane o inflacji PPI oraz bilans handlu zagranicznego z Wlk Brytanii. Dane te nie powinny wpłynąć istotnie na notowania funta. W najbliższym czasie widzimy możliwość ruchu powrotnego w kierunku strefy oporu 1,4765-1,4809. Wyłamanie poniżej ostatniego minimum przy 1,4581 powinno pogłębić spadki na GBPUSD - rynek powróciłby do trendu bocznego.

USD/JPY

Korekta spadkowa na USDJPY pogłębia się w kierunku 50% zniesienia fibo fali wzrostowej rozpoczętej pod koniec marca. Zakres korekty jest na razie mniejszy od poprzedniej korekty (99,85-95,94). Jeśli trend wzrostowy na parach jenowych miałby być kontynuowany, to korekta spadkowa nie powinna przekroczyć strefy wsparcia 98,68-98,21. Zejście poniżej tego poziomu będzie sygnałem powrotu do szerokiej konsolidacji w przedziale 94-100. Nasze nastawienie do jena pozostaje negatywne i wykorzystywalibyśmy obecną korektę do otwierania długich pozycji w USDJPY ze zleceniem obronny poniżej strefy wsparcia.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: