eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › USA: rynki wsparte wynikami IBM i Apple

USA: rynki wsparte wynikami IBM i Apple

2009-01-22 13:32

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN
Trend wzrostowy na EURPLN wyhamował i notowania złotego oscylują w pobliżu 4,30 za euro. Najszybsza linia trendu wzrostowego zadziałała jako wsparcie techniczne. Bliskość górnej linii kanału wzrostowego może skłaniać do realizacji zysków przy kolejnym podejściu w kierunku 4,40. Zakres korekty spadkowej jest podobny do poprzedniej korekty, więc należy założyć utrzymanie sie trendu wzrostowego dopóki rynek nie zweryfikuje tego założenia. W dalszym ciągu preferujemy zajmowanie długich pozycji na korektach spadkowych. Najbliższym istotnym wsparciem pozostaje 4,20.

EUR/USD

Odbicie na giełdach i silna zwyżka notowań spółek z sektora finansowego pogorszyła sentyment do dolara. Eurodolar testuje linie trendu spadkowego oraz opór wynikający z poprzedniego minimum lokalnego. Utrzymanie się oporu przy linii trendu będzie sygnałem potwierdzającym trend spadkowy na EURUSD. Przełamanie linii trendu może doprowadzić do ponownego testu strefy oporu przy 1,33-1,338. Zwyżka cen ropy oraz dobre zachowanie złota i srebra sygnalizują, że rynek nie spodziewa się większego umocnienia dolara z obecnych poziomów. Dalsze zachowanie eurodolara będzie jednak mocniej uzależnione do kondycji giełdy amerykańskiej. Trend w dalszym ciągu sprzyja zajmowaniu krótkich pozycji w euro.

GBP/USD

Funt w dalszym ciągu zachowuje się słabo w stosunku do głównych walut światowych. Wczoraj waluta brytyjska ustanowiła kolejne historyczne minimum do jena. Konsolidacja na GBPUSD między 1,40 od góry i 1,37 od dołu jest pierwszą próbą zatrzymania trendu spadkowego. Najprawdopodobniej inwestorzy posiadający dotychczas krótkie pozycje w funcie postanowili zrealizować zyski. Można zauważyć pewną dywergencję w zachowaniu funta: ostatnia fala osłabienia przełożyła się na nowe minima notowań do dolara i jen, ale do euro i franka funt już nie ustanowił nowych minimów.

USD/JPY

Wczorajsze wyłamanie w dół na parach jenowych pod koniec sesji europejskiej okazało się fałszywe. Cały ruch wyglądał dość dziwnie jeśli wziąć pod uwagę, że w tym samym czasie giełdy zachowywały się stabilnie. Przelot był bardzo szybki i prawdopodobnie uruchomił dużo zleceń stop loss. Takich ruchów może być w najbliższym czasie więcej ze względu na niską płynność i dlatego sugerujemy dostosowanie wielkości zajmowanych pozycji na parach jenowych do panujących warunków rynkowych. Mimo korekty wzrostowej trend na jenie ciągle sprzyja zajmowaniu długich pozycji w japońskiej walucie.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: