eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › WIG - kolejne szczyty za nami

WIG - kolejne szczyty za nami

2006-11-07 21:37

Wtorek był kolejnym dniem na warszawskim parkiecie, który z całą pewnością inwestorzy mogą zaliczyć do udanych - indeks WIG zyskał 1,58 proc. (niemal codziennie WIG ustanawia historyczny rekord i znajduje się tylko o krok od okrągłego poziomu 50 tys. punktów). WIG 20 wzrósł o 1,81 proc. (tu do rekordowego poziomu brakuje jeszcze blisko 100 pkt.).

Przeczytaj także: Ekscytujący dzień na GPW

Obroty przekroczyły na dzisiejszej sesji 2 mld PLN, przy czym 132 spółki wzrosły, 125 spadło, a 14 pozostało bez zmian. Rekordzistą dzisiejszej sesji był Atlantis, który zyskał ponad 30 proc.

Kolejny dzień najjaśniejszą gwiazdą parkietu były papiery PKO BP, którego walory po „uwolnieniu” akcji pracowniczych zyskują na wartości. Dziś wzrosły do rekordowego poziomu blisko 42 PLN po wzroście o ponad 5 proc. Wszystko za sprawą funduszy inwestycyjnych, które już od pewnego czasu przygotowywały sobie specjalnie na ten cel miejsce w portfelach.

Dobrze zachowywały się także papiery TP SA, której notowania wzrosły o 3,5 proc. Dzisiejsza sesja rozbudziła nadzieje inwestorów na powrót hossy i pobicie rekordów poziomów na indeksie WIG 20. Być może stanie się to już w tym tygodniu, bo do rekordowych notowań najważniejszego indeksu polskiej giełdy brakuje już tylko niewiele ponad 3 proc.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.
Przeczytaj także: Ostrożnie w górę Ostrożnie w górę

oprac. : Open Finance Open Finance

Więcej na ten temat: komentarz giełdowy, MIDWIG, WIG20, WIG

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: