eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Dlaczego warto inwestować w fundusze

Dlaczego warto inwestować w fundusze

2006-03-05 12:31

Polacy coraz częściej powierzają swoje oszczędności Towarzystwom Funduszy Inwestycyjnych. Głównym powodem jest chęć bezpiecznego oszczędzania z możliwością dostępu do pieniędzy w każdym momencie. Pioneer Pekao Investments przedstawił 5 powodów, dla których warto inwestować w fundusze.

Przeczytaj także: Fundusz inwestycyjny: możliwa blokada środków

Możliwość osiągania wysokich zysków
Nawet najbardziej ostrożny inwestor jest w stanie zarobić więcej inwestując w fundusze niż zakładając lokatę bankową czy korzystając z innych tradycyjnych form oszczędzania. Zyski, jakie można osiągnąć za pośrednictwem funduszy są uzależnione w głównej mierze od strategii inwestycyjnej wybranej przez klienta, jak również od systematyczności wpłat oraz czasu trwania inwestycji.

Bogata oferta
Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych mają w swojej ofercie rozwiązania atrakcyjne praktycznie dla każdego. Zróżnicowana oferta produktowa pozwoli każdemu wybrać fundusz najbardziej odpowiadający jego indywidualnym preferencjom odnośnie oczekiwanego poziomu zysku i akceptowanego poziomu ryzyka.

Stały dostęp do pieniędzy
Klienci funduszy mają zapewnioną płynność inwestycji, czyli szybki dostęp do swoich pieniędzy. W każdej chwili mogą z nich skorzystać, nie tracąc przy tym wcześniej wypracowanych zysków. Decydując się na fundusze inwestycyjne warto jednak pamiętać o systematycznym oszczędzaniu. Regularnie odkładane nawet niewielkie kwoty mogą w przyszłości znacznie procentować.

Profesjonalne zarządzanie
Towarzystwa zarządzające funduszami zatrudniają wysokiej klasy specjalistów: doradców inwestycyjnych i analityków, którzy stale śledzą sytuację na rynkach finansowych i podejmują decyzje o lokowaniu powierzonego funduszom kapitału. Dzięki temu umożliwiają inwestycje na rynku kapitałowym również osobom nie posiadającym fachowej wiedzy na temat zasad funkcjonowania rynków finansowych.

Bezpieczeństwo inwestowania
O bezpieczeństwo środków powierzonych funduszom inwestycyjnym dba Bank Depozytariusz. To właśnie tam przechowywane są aktywa funduszu, jak również dokonywana jest kontrola prawidłowości wycen. Nad działalnością funduszy inwestycyjnych oraz towarzystw nimi zarządzających sprawuje nadzór Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, a zasady funkcjonowania funduszy szczegółowo określa Ustawa o funduszach inwestycyjnych.

oprac. : Joanna Kujawa / eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Agrobiznes w BZ WBK

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: