eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Wielowalutowa karta debetowa MasterCard już w Pekao

Wielowalutowa karta debetowa MasterCard już w Pekao

2015-07-29 15:12

Wielowalutowa karta debetowa MasterCard już w Pekao

Pekao wprowadza pierwszą wielowalutową kartę dla firm © fot. mat. prasowe

W ofercie Pekao pojawił się nowy produkt - dedykowana mikro i małym przedsiębiorcom, wielowalutowa karta debetowa MasterCard. Produkt pozwala na automatyczne rozliczanie transakcji z odpowiedniego rachunku walutowego firmy. Ta propozycja ma szanse zainteresować w szczególności tych, którzy prowadzą działalność na rynkach zagranicznych.

Przeczytaj także: World Elite Debit MasterCard dostępna w Pekao SA

Karta wielowalutowa Banku Pekao to rozwiązanie dla mikro i małych firm, których właściciele, lub pracownicy często podróżują służbowo za granicę i realizują transakcje w różnych walutach. Można nią jednak płacić również na terenie naszego kraju.

Plastik wydawany jest do rachunku złotówkowego, jak i do 4 rachunków walutowych tj. EUR, USD, CHF i GBP. Dzięki takiemu rozwiązaniu transakcje dokonywane przy użyciu karty są automatycznie księgowane na odpowiednim rachunku walutowym. Jest to niewątpliwie wygodne, ponieważ klient przed opuszczeniem Polski i wykonaniem transakcji w walucie obcej nie musi pamiętać o uprzednim połączeniu karty z odpowiednim rachunkiem walutowym. I tak, jeśli przedsiębiorca zapłaci przy pomocy karty w krajach strefy euro, zostanie obciążony rachunek prowadzony w euro, natomiast, jeśli transakcję wykona w Wielkiej Brytanii, to rachunek prowadzony w funtach brytyjskich.

Firma nie ponosi kosztów przewalutowania transakcji dokonanych kartą w walutach obcych, w przypadku posiadania środków na rachunku walutowym w walucie płatności. Jeśli firma nie będzie posiadała środków na rachunku w walucie danego kraju lub w kraju, do którego podróżuje pracownik obowiązuje inna waluta niż EUR, USD, CHF i GBP, to transakcja zostanie rozliczona w ramach środków dostępnych na rachunku prowadzonym w PLN.

Nową kartę wielowalutową przygotowaliśmy z myślą o mikro i małych firmach oraz przedsiębiorcach indywidualnych, którzy realizują transakcje w różnych walutach i często wyjeżdżają za granicę. Liczymy, że karta spodoba się zarówno nowym, jak i obecnym klientom, wśród których ok. 15% stanowią drobni eksporterzy i importerzy. Dzięki karcie, przedsiębiorca zapłaci za granicą z rachunku prowadzonego w danej walucie, nie ponosząc przy tym kosztów przewalutowania. Karta wielowalutowa, jak i inne rozwiązania dla przedsiębiorców aktywnych w obrocie zagranicznym - Pakiet Mój Biznes Walutowy, czy wymiana walut po preferencyjnych kursach - pozwalają obniżać koszty związane z działalnością przedsiębiorstwa na rynkach międzynarodowych – mówi Emanuele Cacciatore, Dyrektor Departamentu Klienta Biznesowego w Banku Pekao.

Debetowa karta wielowalutowa MasterCard Business to produkt, o którego wydanie wnioskować mogą zarówno nowi, jak i dotychczasowi klienci Banku Pekao. Karta wydawana jest bezpłatnie, a korzystanie z niej również nic nie kosztuje, o ile przedsiębiorca dokona nią miesięcznych transakcji na kwotę minimum 1000 złotych. W przeciwnym razie bank pobierze opłatę wysokości 8 złotych.

Do rachunku firmowego, może zostać wydana dowolna ilość kart wielowalutowych. Karty mogą zostać podpięte do rachunków w różnych konfiguracjach - karta wielowalutowa, którą płaci właściciel, może zostać podpięta do wszystkich rachunków walutowych firmy, a karta wydana pracownikowi, przykładowo, tylko do rachunku złotowego i rachunku w euro.

Dzięki karcie, klient nie płaci prowizji za wypłaty z ok. 20 tys. bankomatów Grupy Unicredit za granicą m.in. w Chorwacji, Niemczech, Włoszech, Turcji, Czechach czy Słowacji, a także sieci 1,8 tys. bankomatów Banku Pekao w kraju.

Karta stanowi doskonałe uzupełnienie pakietu Mój Biznes Walutowy, który jest dedykowany firmom i przedsiębiorcom aktywnym w obrocie zagranicznym. Zaletą tego pakietu są najtańsze w ofercie Banku przelewy zagraniczne dla firm - 4,99 zł. w systemie Sepa oraz dostęp do preferencyjnych kursów walutowych. W ramach pakietu przedsiębiorca może bezpłatnie korzystać aż z 4 rachunków walutowych. Pakiet ten jest bezpłatny jeżeli wolumen wymiany walut dokonany przez przedsiębiorcę w Banku Pekao wyniesie w ciągu miesiąca min. 50 tys. zł. W innym wypadku opłata wynosi 79 zł.

fot. mat. prasowe

Pekao wprowadza pierwszą wielowalutową kartę dla firm

Karta wydawana jest do rachunku w PLN jak i do 4 rachunków walutowych tj. EUR, USD, CHF i GBP.


Dodatkowo, dla wszystkich przedsiębiorców Bank Pekao ma w ofercie usługę wymiany walut dostępną w serwisie internetowym PekaoBiznes24/Pekao24 dla firm. Dzięki tej usłudze, klient może przeprowadzić cały proces wymiany za pośrednictwem komputera, telefonu lub tabletu z dostępem do Internetu i wymienić odpowiednią kwotę po preferencyjnym kursie. Usługa wymiany walut zapewnia firmie oszczędność środków i czasu.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: