eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Karty przedpłacone – pomysł na udany prezent?

Karty przedpłacone – pomysł na udany prezent?

2014-12-08 11:53

Karty przedpłacone – pomysł na udany prezent?

Karta przedpłacona prezentem świątecznym? © stockyimages - Fotolia.com

Nie masz pomysłu na świąteczny prezent? Karty przedpłacone mogą okazać się strzałem w dziesiątkę! Sprawdźmy, czym one są, jak można je otrzymać, jakich wymagają opłat i czy warto z nich korzystać.

Przeczytaj także: Podatki: lepsza karta przedpłacona niż bon towarowy

Karta przedpłacona, czyli pre-paid, to świetna alternatywa dla pozostałych plastików. Dlaczego? Otóż możemy dokonywać nią płatności na taką kwotę, jaką ją zasilimy, a wszelkie transakcje nie mogą przekroczyć salda na rachunku. Taką kartę możemy „doładować” wielokrotnie, w każdym momencie - przed każdym użyciem, zakupami czy wyjazdem. Na rachunku do karty nie mamy możliwości robienia przelewów, zakładania lokat czy zaciągania kredytów.

Karta pre-paid służy jedynie do dokonywania płatności bezgotówkowych, zakupów w Internecie lub do wypłaty środków z bankomatu. Karta nie jest spersonalizowana, co oznacza, że wydawana jest na okaziciela. Warunkiem jej posiadania jest ukończenie 13. roku życia przez osobę, która będzie z niej korzystać. Taka karta jest bezpiecznym środkiem płatności – każda transakcja zabezpieczona jest PIN-em, a niepowiązanie jej z rachunkiem gwarantuje bezpieczeństwo gotówki znajdującej się na koncie. Jest to więc dobry pomysł na świąteczny prezent dla nastolatka. Sprawdźmy, które banki oferują takie właśnie karty!
Karty przedpłacone   
Lp Bank/nazwa
karty
Opłata za wydanie karty Opłata za użytkowanie Opłata za wypłatę z bankomatów
1 Bank Millennium
Millennium MasterCard Prepaid
15 zl 0 zl / 2zl - będziemy zwolnieni
z oplaty jeśli dokonamy przynajmniej
jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu
Millennium - 0 zl,
Planet Cash i BZ WBK - 1 zl,
pozostale - 5 zl
2 Bank Zachodni WBK
Karta z doładowaniem Premium
15 zl 0,99 zl 5 zl w Polsce,
10 zl za granicą
3 BNP Paribas Bank Polska
BNP Paribas MasterCard
25 zl 0 zl 5% min. 5 zl
4 ING Bank Slaski
Karta Maestro Przedpłacona
15 zl - standardowa,
20 zl - z indywidualnym wizerunkiem i
z nadrukiem imienia i nazwiska,
0 zl - w przypadku, gdy zakup
karty jest równoczesny ze złożeniem
wniosku o pożyczkę w ING Banku Śląskim
0 zl ING - 0 zl
5 Bank Pekao SA
MasterCard PrePaid
20 zl 0 zl / 1 zl - będziemy zwolnieni z
opłaty pod warunkiem dokonania
transkacji bezgotówkowej lub
dokonania wplaty raz na pól roku
5 zl w Polsce,
10 zl za granicą
6 PKO Bank Polski
PKO Junior MasterCard
15 zl - karta SIM bez gadżetu zbliżeniowego,
30,00- karta SIM z gadżetem
zbliżeniowym w ksztalcie prostokąta,
50,00 - karta SIM z gadżetem
zbliżeniowym w ksztalcie żyrafki
0 zl PKO BP - 0zl,
pozostale 5 zl,
za granicą 10 zl

Zródlo: TotalMoney.pl   


W ofercie Banku Pekao SA znajduje się karta MasterCard PrePaid. Wydanie takiej karty wiąże się z kosztem 20 zł, a za jej użytkowanie zapłacimy 1 zł. Z opłaty tej będziemy zwolnieni pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowej lub dokonania wpłaty raz na pół roku. W każdej chwili możemy sprawdzić stan środków na karcie w bankomatach Pekao SA oraz Euronet, w serwisie internetowym, na infolinii lub wysyłając SMS.

Po zasileniu przelewem karty Millennium MasterCard Prepaid Banku Millennium można płacić zbliżeniowo za zakupy w Polsce i za granicą. Wypłaty z bankomatów Millennium są bezpłatne, za korzystanie z bankomatów sieci Planet Cash i BZ WBK zapłacimy 1 zł, a z pozostałych 5 zł za każdą wypłatę. Wydanie takiej karty wyniesie nas 15 zł. Płacąc nią w sklepach i punktach usługowych można korzystać z atrakcyjnych zniżek. Takich miejsc jest już blisko 1 000.

Pionier kart przedpłaconych ING Bank Śląski (był jednym z pierwszych banków w Polsce i w Europie, który wprowadził je na rynek) oferuje dwa rodzaje indywidualnych plastików: Kartę Maestro przedpłaconą oraz K@artę Wirtualną ING Visa. Ta pierwsza, hybrydowa karta płatnicza, służy do płatności w sklepach tradycyjnych. Za jej użytkowanie nic nie płacimy. Wypłaty gotówki możliwe są w 770 bankomatach ING lub w punktach handlowo-usługowych z logo Maestro Cashback. Korzystając z karty zbiera się punkty, które dają szansę na zakup produktów w programie lojalnościowym dla kientów ING „Bankujesz-zyskujesz”. Istnieje możliwość zamówienia karty z indywidualnym wizerunkiem. K@rta wirtualna ING Visa to, jak ogłasza bank, najbardziej internetowa karta na rynku. Jest pierwszą w Polsce 100% wirtualną kartą – nie posiada fizycznego plastiku. Dzięki niej możemy płacić za zakupy internetowe, drogą pocztową oraz przez telefon. Użytkowanie karty nie wymaga żadnych opłat.

Ten nowoczesny instrument płatniczy dostępny jest też w ofercie BNP Paribas . MasterCard umożliwia wypłaty z bankomatów na całym świecie (prowizja 3% min. 5 zł), oraz płatności zbliżeniowe dzięki technologii PayPass. Taka karta kosztować nas będzie 25 zł, a korzystanie z niej 0 zł. Informacje o dokonanych transakcjach dostępne są dzięki internetowemu systemowi Pl@net oraz Centrum Telefonicznemu. Każdy może indywidualnie ustalić limity transakcji na swojej karcie.

 

1 2

następna

oprac. : TotalMoney.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: