eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › USA: deficyt handlowy spadł do 56,8 mld

USA: deficyt handlowy spadł do 56,8 mld

2008-08-13 11:51

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Analiza techniczna


EUR/PLN
Eurozłoty pozostawał wczoraj w dość wąskim zakresie wahań. Po ustanowieniu nowego maksimum lokalnego, eurozłoty zniżkował popołudniu w okolice 3,26. Dopóki znajdujemy się powyżej poziomu 3,25, to w dalszym ciągu możliwy jest test okolic 3,30. Dodatkowo opublikowane w dniu wczorajszym dane na temat bilansu płatniczego Polski nie były zbyt optymistyczne. Silny złoty i spowolnienie gospodarcze w strefie euro może już niedługo przełożyć się na niższe tempo wzrostu gospodarczego w Polsce. Wczorajszy węższy zakres na EURPLN mógł być spowodowany oczekiwaniem na dzisiejsze dane o inflacji z Polski. Wyższy odczyt będzie sprzyjał złotemu.

EUR/USD

W dniu wczorajszym eurodolar zdołał utrzymać się powyżej istotnego technicznego wsparcia na poziomie 1,4800. Spadki wyhamowały i po dłuższej konsolidacji w okolicy 1,49 eurodolar odbił się w strefę oporu 1,4960-1,4995. Dzisiejszy dzień może przynieść odreagowanie i ruch korekcyjny w okolice 1,5110. Pierwszym symptomem do tego będzie przełamanie poziomu 1,50. Dziś opublikowane zostaną dane na temat produkcji przemysłowej ze strefy euro. Analitycy spodziewają się lepszego odczytu w ujęciu miesięcznym. Dodatkowo eurodolar będzie pod wpływem dzisiejszych publikacji z USA.

GBP/USD

GBPUSD znalazł się na chwilę poniżej 200-okresowej średniej na wykresie tygodniowym, która obecnie przebiega w okolicy 1,9020 i kontynuował spadki w okolice wsparcia wyznaczonego poprzez linie poprowadzoną po ostatnich minimach lokalnych na wykresie dziennym. Wczorajszy wyższy odczyt inflacji CPI nie znalazł odbicia w kursie GBPUSD. Inflacja jest dużym problemem w Wielkiej Brytanii, jednak obecnie MPC zdaje się przykładać większą wagę do kondycji gospodarki, by uchronić ja przed recesją. Dzisiejszy raport BoE będzie istotny ze względu na projekcje inflacji i prognozy dla wzrostu gospodarczego i ewentualne rewizje, co może wywołać większą zmienność na tej parze. Wyłamanie się z obecnego kanału spadkowego będzie symptomem do ruchu w okolice 1,8692.

USD/JPY

Niepokój o kondycję japońskiej i globalnej gospodarki wywołał spadki na tokijskiej giełdzie. Wysokie ceny paliw oraz wpływ spowolnienia gospodarczego w USA spowodował spadek eksportu, słabszą konsumpcję oraz spadki w wydatkach na inwestycje. Na skutek wzrostu niepokoju jen umocnił się nieco również w stosunku do dolara. USDJPY przetestował linię poprowadzoną po ostatnich minimach lokalnych i kontynuował spadki w okolice 108,40. Jeśli nastąpi korekcyjne osłabienie dolara, obecna korekta może rozszerzyć się w okolice 38,2% zniesienia fib całości wzrostów z poziomu 103,70. Obecnie znajdujemy się mniej więcej pośrodku kanału wzrostowego na wykresie dziennym.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : Anna Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, euro, kursy walut, funt, złoty, jen, dolar

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: