eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Transakcji trochę więcej

Transakcji trochę więcej

2006-06-07 18:27

Za nami kolejna, trzecia już sesja w czasie której działo się niewiele. To uspokojenie, na które inwestorzy teraz tak narzekają, może jednak okazać się zbawienne w przyszłości.
Dziś nasz rynek dostosował się do rytmu światowego. Krótko po otwarciu (na plusie) wyrównaliśmy do szeregu i już do końca dnia nic się nie wydarzyło. Zakończyliśmy notowania w pobliżu wyniku z wtorku.

Co istotne, tej sesji towarzyszyły zwiększone obroty. Na całym rynku zbliżyły się do miliarda złotych. Największa aktywność towarzyszyła wymianie akcjami PKN i KGHM (obie nieznacznie w dół). Spośród blue chips najmocniej wzrosły akcje Netii (plus 2 proc.) i była to w ogóle największa zmiana kursu ze spółek WIG20. To dowodzi tylko jak bardzo wyciszone są teraz emocje inwestorów. Większych akcji nikt nawet nie próbuje w tej chwili przeprowadzić.

Na szerokim rynku liczba spółek drożejących była niewiele niższa od taniejących. Najbardziej, bo o 5,5 proc. wzrosły notowania WSiP, które zapowiedziały przeprowadzenie buy backu. Niewiele mniej zdrożały papiery ABG Ster-Projekt, ponieważ inwestorzy sądzą, że spółka planuje fuzję ze Spinem, którego akcje także zdrożały (4,3 proc.).

Na rynku walutowym sytuacja zmieniła się o tyle, że na wartości znów zyskiwał dolar, za którego płacono 3,0950 PLN. Cena euro (3,95 PLN) i franka szwajcarskiego (2,53 PLN) zmieniła się niewiele.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

oprac. : Open Finance

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Inwestorzy złapali oddech

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: