eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Dobra passa na Wall Street przerwana

Dobra passa na Wall Street przerwana

2013-09-13 12:47

Czwartkowa sesja rozpoczęła się na minimalnym minusie. W zachowaniu inwestorów zauważalna była lekka nerwowość. Główne indeksy giełdowe, aż czterokrotnie w ciągu dnia, przechodziły między plusami, a minusami. Podaż zdawała się jednak nieznacznie dominować nad popytem. Ostatecznie sesja zakończyła się 0,34% spadkiem na S&P500 (1683,4 pkt.) oraz spadkami o 0,17% i 0,24% dla DJIA i Nasdaq.

Przeczytaj także: S&P500 znów nie utrzymał średniej 100-sesyjnej. Verizon blisko potężnej transakcji

Dzisiejsze cofnięcie przerywa 7 dniową serię wzrostów indeksu S&P500. Do kolejnego rekordu (historyczne maksimum na poziomie 1709,6 pkt.) brakowało już tylko 1,2%. Wszystko wskazuje na to, że uczestnicy rynku wolą bez zbędnych emocji przeczekać do połowy następnego tygodnia. Analitycy spodziewają się, że to właśnie wtedy, na posiedzeniu FOMC, zapadnie decyzja odnośnie redukcji programu luzowania ilościowego (QE3).

Uwagę przykuwają coraz to nowsze dane napływające z amerykańskiej gospodarki. Inwestorzy wierzą, że nic nie jest jeszcze przesądzone, a FED do samego końca będzie interpretował pojawiające się sygnały.

Po wczorajszych, bardzo słabych wnioskach o kredyt hipoteczny, dziś było zdecydowanie lepiej. Nad wyraz dobrze wypadły wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. W ubiegłym tygodniu o zasiłek ubiegało się zaledwie 292 tys. osób, wobec konsensusu na poziomie 329 tys. oraz 323 tys. w poprzednim odczycie. Jest to najniższa liczba od kwietnia 2006 roku. 4-tygodniowa średnia z wniosków zeszła do 321,25 tys. (328,75 tys. tydzień temu). Tak niski wynik może być efektem niedoszacowania w dwóch z raportujących stanów, gdzie miały miejsce pracę nad systemami informatycznymi.

W obawie przed zmniejszaniem pompowanego na rynek strumienia pieniędzy, w dół poleciała cena złota (-3,2%). Jeszcze mocniej zareagowało srebro, które na koniec sesji traciło ok. 5,3%.

Tylko nieznaczne spadki miały miejsce na parach walutowych EUR/USD (-0,09%) oraz GBP/USD (-0,11%). Za 1 EUR można obecnie otrzymać ok. 1,3299 USD. Dolar osłabił się za to w stosunku do jena o 0,36%.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: