eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › USA: indeks ISM dla usług gorzej od oczekiwań

USA: indeks ISM dla usług gorzej od oczekiwań

2010-09-06 12:24

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN

Silny spadek po dobrych danych z rynku pracy oraz niewielki wzrost po słabym odczycie ISM oznaczają, iż kurs EURPLN szuka pretekstów do podążania w kierunku południowym. Pretekstów wystarczyło na razie na umocnienie złotego do minimów z połowy sierpnia. Biorąc pod uwagę silne fundamenty naszej gospodarki i wywołane w dużej mierze emocjami a nie fundamentami kwietniowo -majowe osłabienie polskiej waluty, możemy oczekiwać dalszej aprecjacji złotego. Bliskim wsparciem będzie poziom 3.9093 - zniesienie 78.6 Fibonacciego, w dalszej kolejności 3.85.

EUR/USD

Dobre dane z rynku pracy w USA początkowo nie zostały jednoznacznie odebrane, przynajmniej w zachowaniu kursu EURUSD. Później jednak inwestorzy zaczęli je dyskontować, kupując euro. Dobre dane bowiem na razie nie zmienią z pewnością nastawienia Fedu do kształtowania polityki monetarnej, a szanse w strefie euro, w obliczu czwartkowego podwyższenia prognoz wzrostu, są na to większe. Technicznie kurs głównej pary walutowej znajduje się blisko maksimum lokalnego z połowy sierpnia na wysokości 1.2922 i jego przełamanie powinno doprowadzić do testowania 1.30.

GBP/USD

Kurs funta na wieść o dobrych danych z rynku pracy silnie się umocnił w stosunku do dolara i znalazł się powyżej górnego ograniczenia kanału spadkowego, zapoczątkowanego w drugim tygodniu sierpnia. Wybicie było jednak chwilowe i kurs szybko powrócił do wcześniejszych ram. Przebicie 1.5329 będzie sygnałem do ruchu w kierunku północnym, przynajmniej do 1.5267.

USD/JPY

Zarówno minister Japonii jak i szef tamtejszego Banku Centralnego nie myślą ostatnio o niczym innym jak o możliwościach osłabienia japońskiej waluty. Tak silny jen nie sprzyja bowiem gospodarce, która w dużym stopniu oparta jest na eksporcie. Interwencje Banku Japonii w latach 2003-2004 niewiele pomogły w podobnej sytuacji , dlatego istnieją duże obawy przed takim posunięciem. W grę wchodzą również skoordynowane działania największych światowych Banków Centralnych. Temu z kolei niechętne będą zapewne Stany Zjednoczone.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : Wojciech Smoleński / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: