eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Rynek walutowy - węższe zakresy wahań

Rynek walutowy - węższe zakresy wahań

2010-03-15 11:50

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN

Dobre nastroje utrzymujące się na rynkach akcji ograniczyły wielkość zeszłotygodniowej korekty na złotym. Zarówno EURPLN, jak i USDPLN utrzymywały się poniżej oporu wynikającego z górnych ograniczeń ostatnich zakresów wahań. Korekta w minionym tygodniu swoim zasięgiem nie przekroczyła maksymalnej korekty w całym ruchu spadkowym z okolic 4,10, a notowania euro złotego w dalszym ciągu utrzymują się w kanale spadkowym. Najbliższym oporem pozostają okolice 38,2% zniesienia fib na poziomie 3,9110. W dalszym ciągu podtrzymujemy opinię, że EURPLN powinien utrzymać się w zakresie wahań 3,85-3,9120, przy braku silniejszych impulsów na rynkach globalnych.

EUR/USD

Piątkowa sesja przyniosła wybicie górą na eurodolarze z węższego zakres wahań, jednak kurs nie zdołał przetestować istotnego oporu w rejonie 1,3800, gdzie znajdują się dwa lokalne maksima lutowe. Tym samym szerszy zakres wahań na EURUSD utrzymuje się, a kurs w dalszym ciągu znajduje się poniżej oporu geometrycznego wynikającego ze zniesienia fib 38,2% całości fali spadkowej z okolic 1,4587. Najbliższym wsparcie pozostaje strefa 1,3690-1,370. Notowania eurodolara mogą zbliżyć się dniu dzisiejszym w te okolice odreagowując piątkowe silne wzrosty, czemu powinny sprzyjać korekcyjne nastroje w czasie sesji europejskiej na rynkach akcji.

GBP/USD

Spadek awersji do ryzyka przekładający się na osłabienie waluty amerykańskiej miał swój udział w dalszym kontynuacji umacniania się waluty brytyjskiej i wyłamaniu górą z formacji trójkąta. Silny geometryczny opór w rejonie 1,5180-1,5212 nie został jednak przełamany i dziś od rana obserwujemy powrót notowań GBPUSD w okolice połowy szerszego zakresu wahań. Najbliższym wsparciem pozostaje 100-okresowa średnia na wykresie godzinowym przebiegająca w rejonie 1,5040. Wszelkie wzrosty na funt dolarze wynikają ze słabości dolara, gdyż w średnim terminie presją na dalsze osłabiania się waluty brytyjskiej utrzymuje się.

USD/JPY

Dziś w nocy poznaliśmy lepsze dane z gospodarki japońskiej na temat indeksu zaufania konsumentów w lutym. Dane te jednak nie maiły większego wpływu na notowania USDJPY, dla którego magnesem pozostaje poziom 90,60 (61,8% zniesienia fib) wokół którego para ta oscyluje od kilku dni. Pozytywny sentyment utrzymujący się na rynkach akcji sprzyja słabości jena. Ponadto dodatkowym czynnikiem ryzyka pozostaje niepewność związana z polityką monetarną BoJ i możliwością rozszerzenia programów stymulujących gospodarkę japońską. Jak na razie jako najbliższe wsparcie bardzo dobrze działa 100-okresowa średnia na wykresie godzinowym, przebiegająca obecnie w rejonie 90,40. Oporem pozostają okolice 91,30.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : Anna Wrzesińska / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: