eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Inflacja konsumentów w Polsce - dzisiaj raport

Inflacja konsumentów w Polsce - dzisiaj raport

2009-11-13 12:10

Inflacja konsumentów w Polsce - dzisiaj raport

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Wczorajsza sesja w USA nie zmieniła zasadniczo obrazu rynku. Lekka wyprzedaż w pobliżu oporów technicznych wskazuje na ostrożność kupujących, ale byki utrzymują przewagę średnioterminową. Wolumen handlu był bardzo niski, co zmniejsza znaczenie negatywnej sesji.

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Indeksy ciągnęły w dół przede wszystkim spółki z sektora energetycznego po opublikowaniu większych od oczekiwań zapasów ropy. Dość gwałtowne cofnięcie eurodolara spod oporu technicznego przy 1,50 było kolejnym pretekstem do wyprzedaży. Dzisiaj od rana giełdy europejskie lekko zwyżkują, ale wzrostom brakuje impetu, a opory techniczne pozostają nie przełamane. Kontrakty terminowe wskazują na nieco wyższe otwarcie w USA.

Rynkom trudno w tej chwili znaleźć powód do dalszych zwyżek, więc najprawdopodobniej utrzymywać się będzie dość wąska konsolidacja pod oporem. Na większy ruch trzeba będzie poczekać do przyszłego tygodnia. Dzisiaj publikowane będą wstępne dane o nastrojach konsumentów mierzone indeksem Uniwersytetu Michigan, a nieco wcześniej bilans handlowy z USA za wrzesień. Wstępne dane o dynamice PKB ze strefy euro były nieco gorsze od oczekiwań, ale nie wywołało to większej reakcji rynku.

W poniedziałek publikowane będą dane o sprzedaży detalicznej. Rynek może być ostrożny przed tymi danymi, biorąc pod uwagę stosunkowo słabe wyniki podane ostatnio przez Wal-Mart (pod względem wzrostu przychodów). Ponadto Wal-Mart zapowiedział, że sezon świąteczny może być w tym roku bardzo trudny. W celu utrzymania klientów spółka ogłosiła agresywną kampanię obniżek cen. Wszystko to wskazuje na trudne otoczenie dla detalistów. Jest mało prawdopodobne by dzisiaj rynek skutecznie przebił opór przy 1100 na S&P500. Poziom ten może być jednak ponownie testowany.

Najważniejsze wiadomości

  • NZ: Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 0,2% w ujęciu miesięcznym.
  • Ukraina: Agencja ratingowa Fitch obniżyła rating długoterminowy Ukrainy w walucie zagranicznej i lokalnej do poziomu "B minus" z "B", z perspektywą negatywną.
  • US: Wnioski o zasiłki dla bezrobotnych: 502k wobec oczekiwanych 510k. Poprzednia wartość: 514k.
  • US: Ilość osób pozostających na zasiłku: 5631k wobec oczekiwanych 5700k. Poprzednia wartość: 5770k.
  • E-Z: Produkcja przemysłowa: m/m :0.3% vs. 0.5% oczekiwana; r/r: -12,9% wobec oczekiwanych -14,1%. Poprzednia wartość: -15,1%.
  • AU: Stopa bezrobocia zgodnie z oczekiwaniami na poziomie 5,8% w październiku.
  • PL: Zdaniem wiceministra finansów w czwartym kwartale 2009 roku tempo wzrostu PKB Polski może przekroczy 2%, a w całym roku wynieść między 1,2 a 1,4%.
  • PL: Zdaniem Koteckiego w 2009r dług publiczny zapewne nie przekroczy 50% PKB.

Główne wydarzenia dnia

 

1 2

następna

oprac. : W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: