eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyPorady finansowe › Jak działają lokaty strukturyzowane?

Jak działają lokaty strukturyzowane?

2008-11-13 13:07

Przeczytaj także: Lokaty strukturyzowane: będzie lepiej


Warto patrzeć na szczegóły

Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się dokładnie ze wszystkimi parametrami danego produktu. Powyższy przykład ilustruje, że klient powinien być świadomy w co inwestuje i od czego zależy jego ewentualny zysk.

Lokaty strukturyzowane są także inwestycją w miarę płynną, co oznacza, że inwestor może wycofać swoje środki po aktualnej wartości rynkowej instrumentów finansowych składających się na dany produkt. W większości przypadków istnieją jednak opłaty likwidacyjne, na które należy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu inwestycji. Czasami opłaty pobierane są tylko w pierwszym roku. Zdarzają się jednak propozycje obarczone opłatami likwidacyjnymi, które maleją z każdym kolejnym rokiem, aż do zakończenia umowy. Na rynku znajdziemy również rozwiązania, które takich opłat nie posiadają. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się ze wszystkimi parametrami, aby uniknąć niemiłego rozczarowania w trakcie inwestycji.

Ciekawa alternatywa

Lokaty strukturyzowane są ciekawą alternatywą dla funduszy inwestycyjnych i lokat bankowych. Elastyczność takich rozwiązań stanowi niewątpliwie ich duży atut. Oferują możliwość osiągnięcia satysfakcjonującego zysku przy jednoczesnej ochronie wpłaconego kapitału. Konstrukcja lokat strukturyzowanych daje bardzo szerokie możliwości, a potencjalny zysk, który jest wolny od podatku dodatkowo podnosi atrakcyjność tej formy inwestycji.

Opłaty manipulacyjne w przypadku lokat strukturyzowanych są również niewielkie w porównaniu z tradycyjną inwestycją w fundusze inwestycyjne. Mnogość produktów obecnych na rynku sprawia, że klienci mają do wyboru wiele ciekawych rozwiązań. Warto porównać wszystkie parametry produktów zwłaszcza, że część dostępnych na polskim rynku rozwiązań jest do siebie podobna. Zdarza się nawet, że oferowane produkty oparte są na tym samym indeksie. Wtedy istotnej wagi nabierają szczegóły danej propozycji, które mogą zaważyć na ostatecznym wyniku inwestycji.

poprzednia  

1 2

Kredyt obrotowy a faktoring

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: