eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Rynek nieruchomości i kredytów w USA: trwa kryzys

Rynek nieruchomości i kredytów w USA: trwa kryzys

2007-08-08 10:13

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN
Dzięki osłabieniu jena, poprawie sytuacji na giełdach rynki wschodzące mogą się pokazać w nieco lepszym świetle. Złoty nie jest tutaj wyjątkiem. Akcje mają jeszcze prawie 150 pkt (na DJIA) miejsca na wzrosty przed potężnymi oporami a zatem chwilowo możemy mieć spokój na rynkach walutowych lub mocniejsze waluty z rynków wschodzących. Dzięki temu złoty powinien być w najbliższych dniach mocny, lecz jeśli nastąpi wyprzedaż akcji to prawdopodobnie ponownie się osłabi w okolice 3.79. Tak czy siak w dłuższym terminie złoty powinien nadal być mocny i w naszej opinii powinien być kupowany na osłabieniach wywołanych zawirowaniami na rynkach akcji.

EUR/USD

Dolar może być nieco stabilniejszy w najbliższym czasie dzięki temu, że FED (jeszcze) nie przychylił się do rynkowych oczekiwań odnośnie obniżek stóp, na innych walutach oczekiwania na podwyżki się ustabilizowały oraz, że nadal istnieje ryzyko kontynuacji korekty na giełdach. Nie oczekujemy w związku z tymi faktami umocnienia, gdyż sytuacja fundamentalna wyraźnie sprzyja słabemu dolarowi w dłuższym terminie. Oczekujemy, że EURUSD będzie negatywnych ciągu dzisiejszego dnia oscylował pomiędzy 1.37 i 1.3780. Preferujemy zakupy na spadkach. 1.37 wydaje się być atrakcyjnym poziomem, gdyż przebiega tam potencjalna nowa linia trendu oraz jest to istotne zniesienie Fibonacciego.

GBP/USD

Dziś poznamy kwartalny raport Banku Anglii na temat inflacji, który być może zmieni nieco obecną sytuacje techniczną. Prawdopodobnie retoryka BoE będzie jastrzębia, jakoże do końca tego roku analitycy oczekują jeszcze jednej podwyżki stóp o 25 punktów bazowych. Funt kontynuował osłabianie się w dniu wczorajszym, przełamując linię poprowadzoną po ostatnich minimach. Zgodnie z tym co pisaliśmy wczoraj zejście poniżej 2,0200 zmieniło obecny sentyment do waluty brytyjskiej. Spodziewamy się dalszych spadków na GBPUSD w rejony 2,0130, gdzie znajduje się wsparcie wynikające z maksimum z 18 kwietnia br. Projekcja 127,2% ostatniego impulsu wzrostowego wyznacza poziom 2,0102. Wczorajszy komunikat Fed był dość jastrzębi, stąd dzisiaj widzimy silniejszego dolara. Dobrym poziomem do wznawiania krótkich pozycji w GBPUSD sa okolice 2,0240.

USD/JPY

Pomimo tego, iż w dniu wczorajszym dolar istotnie umocnił się do innych walut, USDJPY zachowywał się dość stabilnie, pozostając w szerokim zakresie konsolidacji. Miesięczny raport na temat stanu gospodarki nie wniósł w zasadzie nic nowego, zdaniem Banku Japonii sytuacja gospodarcza nie zmieniła się. Innego zdania jest Minister Finansów OMI, który twierdzi że Japonia na dobre uporała się z deflacją. Z kolei Minister Gospodarki Ota wskazał na poprawę sytuacji na rynku pracy. W nocy poznaliśmy dane na temat zamówień maszyn, które były dużo słabsze od oczekiwań (spadek o 10,4% w czerwcu!). Jesteśmy blisko górnej granicy zakresu. Sądzimy, że osłabianie jena będzie kontynuowane i spodziewamy się testu okolic 119,50.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : W. Zdanowicz, W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: