eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Idea Bank: darmowe konto indywidualne

Idea Bank: darmowe konto indywidualne

2016-08-02 16:24

Idea Bank: darmowe konto indywidualne

Idea Bank zeruje opłaty za wypłaty z bankomatów i kartę © WavebreakmediaMicro - Fotolia.com

Idea Bank specjalizuje się wprawdzie w obsłudze małych i średnich firm, ale również klienci indywidualni mogą znaleźć w nim ofertę dla siebie, w tym bezpłatne rachunki. Bank zniósł właśnie koszty miesięcznego użytkowania karty debetowej i wypłat gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju w ramach Konta Idealnego.

Przeczytaj także: KNF: ostrożnie z podawaniem loginów i haseł do e-konta

Już wcześniej samo prowadzenie i otwarcie Konta Idealnego było bezpłatne. Teraz bank wycofał również miesięczną opłatę 4,99 zł za obsługę karty debetowej, obowiązującą w przypadku niespełnienia wymogu wykonanych kartą transakcji płatniczych na kwotę minimum 100 zł.

Bank udostępnił także możliwość dokonywania bezpłatnie wypłat gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju, niezależnie od sieci. Wcześniej był to koszt 2,99 zł od pojedynczej wypłaty. Nowy cennik dotyczy obecnie wszystkich nowych posiadaczy konta, a z początkiem września obejmie również dotychczasowych klientów.

Idea Bank posiada także ofertę bezpłatnych kont firmowych – wśród nich m.in. Konto Firma to ja dedykowane właścicielom jednoosobowych działalności gospodarczych. Tu również bank nie pobiera opłat za wypłaty z bankomatów, wpłaty gotówkowe w oddziałach, przelewy realizowane przez bankowość internetową, a nawet dwa przelewy europejskie (SEPA/ EuroElixir) i dwa przelewy natychmiastowe Express Elixir w miesiącu. Nie pobierana jest też opłata 4,99 zł za kartę debetową w przypadku wykonania nią transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 400 zł lub wpłacenia gotówki we wpłatomatach wskazanych przez Idea Bank na łączną kwotę nie niższą niż 1000 zł.

oprac. : Grzegorz Gacki / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Advertisement

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: