eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Czy jest jeszcze szansa na darmowe konto bankowe?

Czy jest jeszcze szansa na darmowe konto bankowe?

2016-01-31 00:50

Przeczytaj także: Gdzie po darmowe konto bankowe?


Jak obecnie wygląda sytuacja?


Analitycy Comperia.pl przygotowali zestawienie standardowych kont osobistych. Wyboru dokonano na podstawie wyboru jednego z oferty każdego banku dla klienta zarabiającego przynajmniej 1 tys. zł netto miesięcznie, wydającego kartą min. 300 zł miesięcznie w ramach przynajmniej 5 transakcji. Zestawienie uwzględnia opłatę miesięczną za prowadzenie konta, za korzystanie z karty i za wypłaty z obcych bankomatów. Wszędzie przelewy internetowe są darmowe.

fot. mat. prasowe

Zestawienie kont osobistych

ING Bank Śląski zrezygnował z darmowych wypłat z obcych bankomatów.

fot. mat. prasowe

Zestawienie kont osobistych cd.

Na dość wysokie opłaty muszą być przygotowani posiadacze CitiKonta.


- Z 27 banków aż w 18 znajdziemy konto i kartę, za użytkowanie których nie zapłaci się ani złotówki opłaty. Co więcej, z tych 18 rachunków aż 10 dodatkowo oferuje także darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju bez żadnych ograniczeń ilościowych czy kwotowych. Te wyniki jednoznacznie pokazują, że naprawdę uda się znaleźć jeszcze tanie i atrakcyjne konto osobiste na rynku, i wcale nie będzie to trudne.– komentuje Mikołaj Fidziński.

Znalazła się też grupa banków (Orange Finanse, Volkswagen Bank, Bank SMART, Bank Zachodni WBK), które bez żadnych warunków oferują klientom darmowe konto i kartę. Jednak dokładając kryterium darmowych bankomatów w całym kraju pozostałby jedynie Bank SMART oraz BZ WBK.

Obecnie niemal każdy bank stawia klientom jakieś warunki, jednak przyglądając się im bliżej daje się zauważyć, że nie są one wygórowane – to obowiązek wydania np. 300 zł lub posiadania comiesięcznych wpływów w wysokości 1-1,5 tys. zł. To nie tak dużo jak na usługę, czy nawet pakiet usług, który w gruncie rzeczy bank świadczy na naszą rzecz. Zatem wszelkie podwyżki są oczywiście źle odbierane przez klientów, ale wciąż mamy wybór w jakim banku chcemy mieć swoje konto.

poprzednia  

1 2

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

  • komentator / 2016-02-01 15:56:50

    Jestem posiadaczem bardzo nowoczesnej karty płatniczej w Getin Up, mam nadzieję, że zainteresujecie się takią możliwością płatności mobilnych. odpowiedz ] [ cytuj ]

  • Komentarz usunięty

  • Tak, tak, tak...

    Renatta2 / 2016-10-24 14:54:36

    Zapowiedzi, zapowiedziami, a moje konto w Orange Finanse jest nadal darmowe. Nie to żebym oczywiście marudził, ale to takie sztuczne pompowanie balonika. Łooo, zaraz wprowadzą opłaty. A tam, nie wierzę. Z resztą gdzie trzymać pieniądze? W skarpecie? odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: