eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Płatność telefonem także w MPK

Płatność telefonem także w MPK

2015-09-24 10:38

Płatność telefonem także w MPK

Płatność telefonem także w MPK © astrosystem - Fotolia.com

Już wkrótce biletomaty w największych miastach Polski zostaną wyposażone w funkcjonalność, która pozwoli pasażerom na zakup biletów przy użyciu płatności BLIK. Proces ich wdrażania rozpoczynają właśnie Polski Standard Płatności oraz firma Mera Systemy.

Przeczytaj także: BLIK darmowy, ale nie wszędzie

Mera Systemy to przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji i projektowaniu automatycznych systemów poboru opłat za usługi i produkty, które posiada już dość pokaźne doświadczenie w budowie urządzeń przeznaczonych dla transportu publicznego, jak np. biletomaty gotówkowe i bezgotówkowe. Teraz staje się ono partnerem Polskiego Standardu Płatności we wdrożeniu zupełnie nowej funkcjonalności płatności BLIK. Dla pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to nic innego niż możliwość zapłacenia za przejazd przy użyciu telefonu komórkowego.

Zdaniem Dariusza Mazurkiewicza, wiceprezesa Polskiego Standardu Płatności, ten projekt ten potwierdza, że obok bezpieczeństwa najważniejszą kwestią w korzystaniu z BLIKA jest powszechność i wygoda.
- Współpraca z firmą Mera Systemy zwiększa możliwości praktyczne BLIKA i pozwala jego użytkownikom poznać zupełnie nową funkcjonalność. Proste, szybkie i bezpieczne korzystanie z BLIKA to sprawne rozliczanie płatności za bilety komunikacji miejskiej - mówi Mazurkiewicz.

- Wdrożenie BLIKA na naszych biletomatach pozwoli pasażerom komunikacji miejskiej na dokonywanie zakupów biletów za pomocą nowego innowacyjnego kanału płatności. Dotychczas mogli to robić za pomocą monet, banknotów lub kart płatniczych. Teraz, podczas jazdy komunikacją miejską już nawet nie będą musieli mieć portfela przy sobie - mówi Grzegorz Lange, Prezes Mera Systemy.

fot. astrosystem - Fotolia.com

Płatność telefonem także w MPK

Pasażerowie będa mogli zapłacić za przejazd przy użyciu telefonu komórkowego.


BLIK, który ma już ponad 1 mln użytkowników, mogących korzystać z systemu to nie tylko wygodny sposób na kupowanie w sieci. Telefonem zapłacimy także w ponad 123 tysiącach terminali płatniczych w całym kraju, w kilkudziesięciu tysiącach sklepów internetowych oraz na stronach obsługiwanych przez integratorów płatności internetowych, takich jak: Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, czy eCard. BLIKIEM wypłacimy również gotówkę z większości (12,5 tysiąca) bankomatów w Polsce bez użycia karty płatniczej. Co ważne, taka transakcja nie trwa dłużej niż ta autoryzowana kodem PIN.

Aby skorzystać z systemu stworzonego przez Polski Standard Płatności, wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację mobilną banku - uczestnika systemu i aktywować w niej BLIKA. Wśród banków umożliwiających tego typu płatności znajdują się: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank (również Orange Finanse), PKO Bank Polski oraz Inteligo.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: