eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Banki ulepszają kredyty hipoteczne

Banki ulepszają kredyty hipoteczne

2006-10-04 12:55

Na rynku mieszkaniowym możemy obecnie obserwować zjawisko nieustannego wzrostu cen wszelkiego rodzaju nieruchomości. Zainteresowaniem cieszą się zarówno mieszkania na rynku wtórnym, działki budowlane, jak również mieszkania na rynku pierwotnym, o których nawet można powiedzieć, że znajdują się na etapie „dziury w ziemi”.

Przeczytaj także: Przybywa małych kredytów mieszkaniowych

Zauważalny stał się rozwój gospodarczy kraju, a także skupienie uwagi na inwestowaniu w dobra trwałe. Możliwość ta dotyczy zarówno osób, które, wynajmując lokal, płacą wyższą kwotę za czynsz niż wynosi spłata raty kredytu, jak też tych, którzy chcą zmienić mieszkanie na bardziej komfortowe.

Nieustannie toczą się rozważania, jak długo będzie miała miejsce taka sytuacja i czy wartość nieruchomości będzie rosła nadal. Podczas przeglądania ofert banków, łatwo jest wywnioskować, że dysponują one potencjałem, który nie wygasa, a może nawet przybrać na sile. Dlatego też pojawiają się coraz bardziej ulepszone produkty hipoteczne.

Po zmianach z 1 lipca 2006 r. wymagania co do zdolności kredytowej wzrosły, ale niektóre z ofert przewidują obniżenie tzw. dochodu rozporządzalnego, czyli środków pozostałych po opłaceniu wszelkiego rodzaju zobowiązań. Daje to szanse uzyskania kredytu osobom, które znajdują się na granicy możliwości zdobycia środków na własne M.

Innego rodzaju zachęty, jakie są stosowane przez banki, to promocje polegające najczęściej na obniżeniu marży przy spełnieniu określonych warunków lub złożeniu wniosku w momencie subskrypcji, czyli okresu promocyjnego trwającego najczęściej miesiąc lub dwa. Innego rodzaju rozwiązania to certyfikaty, skierowane do klientów, którzy korzystali w przeszłości z oferty danego banku i spłacili zadłużenie, np. z tytułu kredytu gotówkowego. Dzięki takiemu dokumentowi istnieje m.in. możliwość uzyskania pożyczki hipotecznej bez prowizji, bezpłatnego ubezpieczenia nieruchomości, czy też pokrycia przez bank kosztów okołokredytowych, takich jak wpis sądowy przy ustanowieniu hipoteki.

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: