eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Debiut spółki Eurofilms na GPW

Debiut spółki Eurofilms na GPW

2006-06-14 00:02

Na sesji w dniu 12 czerwca zadebiutowała na rynku podstawowym Giełdy spółka EUROFILMS S.A. Firma jest producentem folii stretch PE i filii termokurczliwej PVC oraz dystrybutorem folii polipropylenowej BOPP.
Cena emisyjna akcji wynosiła 4,00 zł. Kurs otwarcia akcji w dniu debiutu wyniósł 4,05 zł. Do obrotu giełdowego wprowadzonych zostało:
• 860.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A,
• 5.684.517 akcji zwykłych na okaziciela serii B1,
• 1.444.685 akcji zwykłych na okaziciela serii B2,
• 5.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii C,
• 4.026.653 praw do akcji zwykłych na okaziciela serii D.

Spółka EUROFILMS zakwalifikowana została do sektora przemysł chemiczny.

Obecna działalność operacyjna Emitenta prowadzona była pierwotnie w spółce Eurofilms Polska Grupa Ergis Sp. z o.o. z siedzibą w Oławie (EPGE Sp. z o.o.). Spółka ta powstała w 1999 r. jako wspólne przedsięwzięcie (joint venture) brytyjskiej firmy Eurofilms Extrusion Limited i firmy ERGIS S.A., będącej od 2001 roku większościowym udziałowcem EPGE Sp. z o.o.

W sierpniu 2004 roku nastąpiło połączenie podmiotów Grupy ERGIS: Tapety Gnaszyn S.A. z siedzibą w Częstochowie, spółki nie prowadzącej wówczas działalności operacyjnej, jako podmiotu przejmującego z dwoma podmiotami: EPGE Sp. z o.o. z siedzibą w Oławie, zajmującej się produkcją i sprzedażą folii stretch, i Delpak Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Sp. z o.o. z siedzibą w Oławie (Delpak Sp. z o.o.), której przedmiotem działalności były produkcja i sprzedaż folii termokurczliwej PVC oraz dystrybucja folii BOPP.
Połączenie nastąpiło poprzez przeniesienie na Emitenta (wówczas Tapety Gnaszyn SA) całego majątku spółek przejmowanych.

W związku z połączeniem Zwyczajne Walne Zgromadzenie Emitenta podjęło uchwałę o przeniesieniu siedziby Emitenta do Warszawy oraz o zmianie firmy Emitenta z Tapety Gnaszyn S.A. na Eurofilms Polska Grupa Ergis S.A.

W dniu 16 grudnia 2005 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Emitenta podjęło uchwałę o zmianie nazwy firmy na Eurofilms Spółka Akcyjna. Zmiana nazwy została zarejestrowana w dniu 2 lutego 2006 roku.


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: