eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Kurs dolara obronił kluczowe wsparcie

Kurs dolara obronił kluczowe wsparcie

2009-07-22 12:50

Kurs dolara obronił kluczowe wsparcie

© fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Wczorajsza sesja na Wall Street miała już bardziej negatywny wydźwięk, mimo pozytywnego zamknięcia indeksów. Szerokość rynku zdecydowania spadła - liczba spółek rosnących była tylko niewiele wyższa do malejących.

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia

Wolumen był większy niż w ostatnich dniach, co wskazywałoby na większą aktywność podaży przy oporach technicznych. Niepokojącym sygnałem jest to, że wolumen spółek spadających przewyższał wolumen spółek rosnących. Po 80 punktowym rajdzie na S&P500 zadyszka popytu jest dość zrozumiała. W najbliższych kilku dniach prawdopodobna jest konsolidacja w pobliżu poprzedniego szczytu na S&P500 (957). Wczorajsza sesja pokazała rosnącą nerwowość inwestorów - po nagłej i stosunkowo silnej wyprzedaży nastąpił powrót do strefy otwarcia. Podkreślamy, że wymienione sygnały ostrzegawcze nie są jeszcze sygnałami sprzedaży i istnieje spora szansa na to, że zanim nastąpi istotna korekta, rynek przebije poprzednie szczyty, ale jest mało prawdopodobne by nastąpiło to w tym tygodniu. Dzisiejsza sesja może przebiegać następująco: po słabym otwarciu powinna nastąpić kolejna próba podejścia pod szczyty, zgodnie z zasadą, że niskie otwarcie to "okazja" do kupna. Jak silna będzie to próba będzie zależało od wyników podanych przed sesją. Sentyment może się bowiem jeszcze pogorszyć w przypadku słabych wyników Bank of New York i Wells Fargo. Okolice 940 na S&P500 powinny być aktywnie bronionym wsparciem w dniu dzisiejszym.

Inne rynki potwierdzają zachowanie rynku akcji. Ropa koryguje się po kilkudniowych wzrostach. Ceny obligacji podskoczyły wczoraj i utrzymują się dzisiaj na plusach. Dolar obronił kluczowe wsparcia w relacji do euro i funta. Brak istotnych danych makro w dniu dzisiejszym będzie sprzyjał utrzymaniu dość ścisłej korelacji między głównymi rynkami. Niewielkiej reakcji można spodziewać się po danych o zamówieniach przemysłowych z Eurolandu. Na rynku ropy w centrum uwagi będą cotygodniowe dane o zapasach, które tradycyjnie zwiększają zmienność notowań. Złoty pozostaje stabilny, a skala korekt w trendzie utrzymuje się na normalnym poziomie.

Najważniejsze wiadomości

  • PL: Zdaniem Nogi z RPP w 2009 roku wejście do ERM-2 nie jest możliwe. Wejście do strefy euro w 2014 jest realne. Nie widzę przestrzeni do cięcia stóp procentowych, ale i nie myślę o podwyżkach.
  • US: Wyniki United Technologies w II kwartale: EPS 1,05$ wobec oczekiwanych 1,04$.
  • US: Indeks wskaźników wyprzedzających: 0.7%, prognoza: 0.5%.
  • US: Wyniki Merck'a w II kawrtale; EPS 83 centy wobec oczekiwanych 77 centów.
  • PL: Inflacja bazowa r/r: 2.7%, prognoza: 2.7%
  • PL: Pogorszyły się nastroje wśród przedsiębiorców - wynika z badania Barometru Bezpieczeństwa w Obrocie Gospodarczym.
  • CA: Bank Kanady pozostawił stopy procentowe tak jak prognozowano na poziomie 0.25%
  • PL: Indeks warszawskiej giełdy WIG20 znalazł się we wtorek po południu na najwyższym poziomie od padziernika 2008 roku.

Główne wydarzenia dnia


 

1 2

następna

oprac. : W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: