eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › We wtorek pierwsze raporty kwartalne spółek

We wtorek pierwsze raporty kwartalne spółek

2009-07-03 12:25

Przeczytaj także: Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia


Analiza techniczna


EUR/PLN

Skala odbicia wzrostowego na EURPLN wskazuje na utrzymującą się przewagę sprzedających waluty (euro). Silniejsze odreagowanie nastąpiło na forincie i koronie czeskiej. Wczorajsze spadki na giełdach amerykańskich nie miały większego wpływu na notowania złotego, ale prawdopodobnie powstrzymały dalsze umocnienie. Dzisiaj rynek jest dość stabilny i wszystko wskazuje na to, że wąski zakres utrzyma się do końca dnia. Złoty korzysta z poprawy sentymentu do rynków wschodzących oraz z rekordowych wpływów do fuduszy inwestujących na tych rynkach. Najbliższą istotną strefą oporu będzie 4,43-4,45.

EUR/USD

Wczorajsze dane z USA (miesięczny raport z rynku pracy oraz zamówienia na dobra trwałego użytku) nie wpłynęły istotnie na notowania eurodolara. Po opublikowanym dzień wcześniej raporcie ADP było dość prawdopodobne, że czwartkowe dane nie będą zachwycające i dlatego już od środy dolar systematycznie umacniał się do euro. Przyśpieszenie spadku na EURUSD i przebicie wsparcia przy 1,3980 nastąpiło dopiero po zamknięciu sesji amerykańskiej (giełdowej), prawdopodobnie na mało płynnym rynku. Dlatego w trakcie notowań azjatyckich kurs EURUSD szybko odrobił straty i wrócił powyżej wsparcia. Trwający od połowy czerwca ruch boczny utrzymuje się zatem, co promuje handel w zakresach.

GBP/USD

Po fałszywym wybiciu na początku tygodnia funtdolar wszedł w krótkoterminowy trend spadkowy. Pierwsze odbicie wzrostowe z środy zatrzymało się na zniesieniu 38,2%. Cofnięcie się z tego poziomu po silnym impulsie jest bardzo dobrym sygnałem zajęcia pozycji. Obecnie trwa konsolidacja w wąskim przedziale około 100 pipsów. Ze względu na święto w USA wybicie może nie nastąpić dzisiaj. Dane PMI z sektora usług okazały się nieco gorsze od oczekiwań, ale nie wpłynęło to istotnie na notowania funta. Obecnie preferujemy zajmowanie krótkich pozycji w funcie z minimalnym celem spadków do 1,62 w krótkim terminie.

USD/CHF

Dolarfrank od początku czerwca pozostaje w zakresie 1,06-1,10. Przez środek tego przedziału przechodzi linia po dwóch istotnych dołkach z marca i grudnia 2008. Dalsze umocnienie franka do dolara, czyli wybicie dołem z konsolidacji, oznaczałoby ruch w kierunku parytetu na USDCHF. W przypadku umocnieniu dolara, a więc wybicia górą na dolarfranku, można spodziewać się testu 200 dniowej średniej przy 1,1365. Próby osłabienia franka przez SNB (szwajacarski bank centralny) mogą okazać się nieskuteczne, jeśli na rynek powróci większa awersja do ryzyka.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

poprzednia  

1 2

oprac. : W. Smoleński, A. Jacewicz / Dom Maklerski IDM S.A. Dom Maklerski IDM S.A.

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, dolar, kursy walut, euro, złoty, funt, jen

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: