eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Rośnie ilość kont bankowych

Rośnie ilość kont bankowych

2008-08-27 13:40

Rośnie ilość kont bankowych

10 największych banków pod względem liczby prowadzonych rachunków rozliczeniowych na koniec II kwart © fot. mat. prasowe

Z najnowszych analiz Bankier.pl wynika, że polscy klienci posiadają już ponad 20 milionów rachunków bankowych. Największym pod tym względem bankiem wciąż pozostaje PKO BP, gdzie swoje konto ma blisko co 3 właściciel popularnego rachunku rozliczeniowego. Mimo że bankowi zaczyna ubywać klientów, to jego pozycja wydaje się być w najbliższym czasie niezagrożona. Na podium znajdują się jeszcze Pekao SA i BRE Bank.

Przeczytaj także: Konto bankowe - kryteria wyboru banku

Niski wskaźnik ubankowienia Polaków powoli zaczyna odchodzić do przeszłości. Jeśli odliczyć rencistów i emerytów, okaże się, że większość dorosłych mieszkańców naszego kraju ma już rachunek bankowy. Dotyczy to w coraz szerszym zakresie również rolników. Nawet jeśli dana osoba nie ma potrzeby posiadania konta, to zawsze w rodzinie znajduje się ktoś, która taki rachunek już ma. Coraz częściej klienci przestają być lojalni do końca życia i nie zadowalają się już tylko jednym kontem. Mimo, że na tle krajów zachodnich wciąż nie wypadamy najlepiej, to jednak nie mamy się już czego wstydzić. Zwłaszcza, że na rynku za chwilę będzie jeszcze większa konkurencja. Do końca roku swoją działalność rozpoczną dwa duże banki – Allianz Bank i Alior Bank. W kolejnych miesiącach o klientów mocniej zaczną walczyć takie instytucje jak BWE, DB PBC, Inteligo, połączony Bank BPH i GE Money Bank, a także Bank Pocztowy. Część z tych instytucji może powtórzyć sukces eurobanku, który szturmem wdarł się na listę 10 największych banków pod względem liczby prowadzonych rachunków. Receptą w tym przypadku jest tani lub bezpłatny rachunek dołączany do kredytu gotówkowego czy karty kredytowej.

Największym bankiem pod względem liczby prowadzonych rachunków od lat pozostaje PKO BP. Ostatnio jednak bank zaczął powoli tracić klientów. Jeśli nie zahamuje tej tendencji, to już za kilka lat może się stracić dominującą pozycję na rynku. Podobna sytuacja występuje w przypadku Pekao SA.

fot. mat. prasowe

10 największych banków pod względem liczby prowadzonych rachunków rozliczeniowych na koniec II kwart

10 największych banków pod względem liczby prowadzonych rachunków rozliczeniowych na koniec II kwartału 2008

 

1 2

następna

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: