eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › Tydzień: jaka inflacja Polski i PKB w UE

Tydzień: jaka inflacja Polski i PKB w UE

2008-02-11 12:07

Przeczytaj także: USA: wzrost PKB o 0,5 proc. w I kwartale?

PROGNOZA GIEŁDOWA


Spadki na giełdach azjatyckich może nie nastrajają optymistycznie, ale jeśli wziąć pod uwagę dystans, który indeksy giełd w Seulu czy Hong Kongu miały do nadrobienia (reakcja na silne spadki we wtorek w USA), to przestają mieć one tak negatywną wymowę. Niewielki spadek indeksów na piątkowej sesji w USA też nie powinien być silnym ciosem dla giełd europejskich.

Dlatego - mając na uwadze obecną kondycję naszego rynku, która nie zasługuje na nic więcej, niż na nazwanie jej konsolidacją - trudno spodziewać się dużej zmienności po dzisiejszej sesji. Ponownie pozostaje nam oczekiwać niewielkich wahań i zmniejszonej aktywności inwestorów.

WALUTY


Kurs euro, który w piątek spadł poniżej 1,45 USD dziś wrócił powyżej tego poziomu. Na wykresie z ostatnich kilku miesięcy powstaje formacja trójkąta. Jej górne ramie to poziom 1,49 USD, trzykrotnie już atakowany przez euro - bez powodzenia. Dolne wyznacza linia z kolejnych dołków euro. Dołki te - jak dotąd - położone są coraz wyżej. Wybicie z tej formacji rozstrzygnie o losach tej pary w długoterminowej perspektywie.

Jen zyskuje do dolara 0,4 proc. i tylko 0,04 proc. wobec euro.

Nie ułatwia to sprawy złotemu. Co prawda nasza waluta lekko umocniła się do dolara (2,487 PLN), ale już wobec euro spadła (3,619 PLN), tak jak i do franka (2,266 PLN).


Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: