eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Gdzie po darmowe konto dla studenta?

Gdzie po darmowe konto dla studenta?

2016-10-14 11:32

Gdzie po darmowe konto dla studenta?

Gdzie po darmowe konto studenckie? © BillionPhotos.com - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Początek roku akademickiego to dobra okazja do zainteresowania się ofertą rachunków osobistych dla studentów. Młodzi żacy, którzy do tej pory nie potrzebowali własnego konta bankowego i karty, rozpoczynając studia, otwierają także nowy rozdział w swoim finansowym życiu. Często udają się więc do banku, aby otworzyć pierwszy w życiu rachunek. Expander podpowiada, jaki bank wybrać, aby uniknąć zbędnych kosztów.

Przeczytaj także: Ranking kont studenckich

Studenckie życie kojarzy się nie tylko z sesją egzaminacyjną czy imprezami, ale również z szukaniem sposobów na minimalizowanie wydatków. Nie powinno więc dziwić, że studenci nie chcą przepłacać za produkty finansowe, m.in. konto bankowe. W większości przypadków brak opłat za rachunek czy kartę wymaga regularnych wpływów czy częstego płacenia bez użycia gotówki. Tych wymogów wielu studentom może jednak nie udać się spełnić. Dlatego najlepiej wybrać konto, które jest bezwarunkowo bezpłatne lub w przypadku którego wymogi są bardzo łatwe do spełnienia.

Najlepszym przykładem takiej oferty jest rachunek proponowany przez Smart Bank. Aby nie płacić ani za korzystanie z konta, ani za wydawaną do niego kartę, nie musimy spełniać żadnych warunków. Jego przewagą nad innymi ofertami w naszym zestawieniu jest to, że bezwarunkowo bezpłatne są również wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Także w Volkswagen Banku konto i karta są całkowicie darmowe. Nie płacimy także za dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce, ale pod pewnym warunkiem. Kluczowa jest kwota, jaką pobieramy z bankomatu. Gdy jest ona nie mniejsza niż 400 zł, bank nie nalicza prowizji. Jeśli wypłacimy niższą sumę, zapłacimy 1,5 zł za każdą taką operację.

W przypadku Getin Banku konto jest zupełnie darmowe, ale za kartę nie zapłacą jedynie ci klienci, którzy nie ukończyli 28 lat. W porównaniu z poprzednimi ofertami minusem tej propozycji jest fakt, że bank pozwala bezpłatnie korzystać tylko z bankomatów Euronetu i Planet Cash. Rachunek w Getin Banku posiada jednak inne zalety. Studenci, którzy na konto będą otrzymywali stypendium naukowe lub socjalne, otrzymają 50 zł w prezencie. Później bank będzie dopłacał im 3% kwoty stypendium, ale nie więcej niż 30 zł miesięcznie i nie otrzymają więcej niż 9 takich bonusów. Łącznie można więc zyskać 320 zł. Aby uzyskać te pieniądze, trzeba jednak spełnić dwa dodatkowe warunki. Należy dokonywać płatności kartą na kwotę przynajmniej 100 zł miesięcznie oraz wyrazić zgodę na kontakt marketingowy.

Ostatnią wyróżnioną przez nas ofertą taniego rachunku dla studentów jest Konto 360° Student w Banku Millennium. Jako jedyne w naszym zestawieniu nie jest bezwarunkowo bezpłatne. Opłata za kartę może wynieść bowiem 4 zł miesięcznie. Bardzo łatwo jest jej jednak uniknąć, wystarczy za jej pomocą wykonać tyko jedną płatność w miesiącu, na dowolną kwotę. Jeśli spełnimy ten warunek, nie tylko oszczędzimy na użytkowaniu karty, ale również za darmo będziemy mogli korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce.

fot. mat. prasowe

Darmowe konta i karty dla studentów

Najlepszym przykładem takiej oferty jest rachunek proponowany przez Smart Bank.


Konto a kredyt studencki


Trzeba jednak dodać, że jeśli student zamierza korzystać z kredytu studenckiego, to tańszym rozwiązaniem może być otwarcie konta w tym banku, który udzieli finansowania. Dla przykładu, posiadacz rachunku w PKO BP zapłaci jedynie 2% prowizji od kredytu. Jeśli natomiast będziemy chcieli jedynie zaciągnąć kredyt w tej instytucji, a nie otworzymy tam konta, bank naliczy aż 400 zł opłaty przygotowawczej i aż 5% prowizji. Dlatego starając się o kredyt studencki, warto zwrócić uwagę na ewentualne koszty dodatkowe.

oprac. : Jarosław Sadowski / expander expander

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Niepełne zestawienie

    Renatta2 / 2016-10-24 09:27:15

    Zdecydowanie lepiej od Volkswagen Banku wypada Orange Finanse. Tam również wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju nie płaci się ani złotówki. A i wymagana kwota mniejsza. Do tego szereg dodatkowych korzyści, których VW nie oferuje, jak np. zniżki na fakturach czy rabaty w sklepach, restauracjach itp.

    Od PKO z daleka. Do niedawna sam korzystałem z ich usług - właśnie z konta dla studentów, i płaciłem niemal za wszystko, np. opłata za przelew - 1,2 zł, opłata za prowadzenie rachunku - 2,5 zł, itd. Wnioski każdy sam sobie stworzy. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

PARTNER DZIAŁU FINANSE:

7% na koncie dla firm. Sprawdź

Advertisement

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: