eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Odszkodowanie od ręki w Link4

Odszkodowanie od ręki w Link4

2006-01-20 00:02

Link4 TU SA wprowadza nową formę szybkiej likwidacji szkód, w wyniku której Klienci towarzystwa, już w ciągu trzech dni roboczych od wypadku, będą mogli otrzymać odszkodowanie. "Odszkodowanie od ręki" Link4 będzie miało zastosowanie w szkodach, których wartość nie przekracza 3 tysięcy złotych.

Przeczytaj także: Odszkodowania z OC a amortyzacja części samochodowych

Obok dotychczasowych form wypłaty odszkodowań, w ramach umowy między Link4 i Bankiem Pekao SA, poszkodowani będą mogli odbierać odszkodowania w najbliższym oddziale banku. Wypłata odszkodowania będzie dokonywana na podstawie dowodu osobistego Klienta, już następnego dnia po spotkaniu z rzeczoznawcą. Link4 rozpoczęło testowanie nowego rozwiązania w Warszawie. Testy zakończą się w pierwszym kwartale 2006 roku.

Usługa opiera się na nowych możliwościach zastosowania oprogramowania firmy Audatex. Rzeczoznawcy Link4 zostaną wyposażeni w komputery przenośne z oprogramowaniem, które umożliwią wymianę informacji z systemem informatycznym Link4 online oraz przeprowadzenie kalkulacji szkody w obecności poszkodowanego w dowolnym miejscu i czasie.

W razie kolizji lub wypadku, w dowolnym miejscu w kraju, Klient kontaktuje się z Link4 telefonicznie. Centrum telefoniczne, czynne 24 godziny na dobę, niezwłocznie zorganizuje pomoc na drodze i jednocześnie rozpocznie proces likwidacji szkody. Po zarejestrowaniu szkody w systemie Link4, firma zleci rzeczoznawcy sporządzenie oględzin. Poprzez platformę intranetową, rzeczoznawca automatycznie otrzyma dane dotyczące danej szkody. W ciągu 3 dni roboczych od momentu zgłoszenia szkody, rzeczoznawca skontaktuje się i spotka z Klientem. Spotkanie to odbędzie się w miejscu i czasie wskazanym przez Klienta (np.: w jego domu), nie ma więc, jak w przypadku tradycyjnych ubezpieczycieli, potrzeby zgłaszania się w często odległym centrum likwidacji szkód, długiego czekania w kolejce, czy czasochłonnego kompletowania dokumentów.

Rzeczoznawca przeprowadzi oględziny pojazdu i sporządzi wycenę uszkodzeń w obecności poszkodowanego, na bieżąco wprowadzając dane do systemu Audatex. Jeżeli okaże się, że bezsporna kwota odszkodowania nie przekracza 3 tysięcy złotych, rzeczoznawca będzie uprawniony do poinformowania Klienta o wysokości odszkodowania.

Jeżeli Klient zaakceptuje wysokość odszkodowania, rzeczoznawca skontaktuje się telefonicznie z Link4 i ustali, czy nie ma żadnych przeszkód formalno - prawnych związanych z polisą poszkodowanego (np.: współwłasność samochodu, cesja praw własności związana z kredytem bankowym, sprawstwo wypadku itd.). Jeżeli nie będzie takich przeszkód, rzeczoznawca przygotuje dokument, stwierdzający przyznanie odszkodowania i ustali z Klientem preferowaną formę płatności.

Nowy sposób likwidacji szkód w Link4 będzie oznaczał dla poszkodowanych możliwość zamknięcia sprawy i dysponowania odszkodowaniem nawet już trzeciego dnia po zgłoszeniu szkody. Obecnie, średni okres od zgłoszenia szkody do wypłaty odszkodowania w Link4 wynosi 14 dni.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: