eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAnalizy i komentarze › EUR/USD na linii trendu

EUR/USD na linii trendu

2013-07-08 09:55

Po piątkowym raporcie z rynku pracy amerykańska waluta ponownie zyskała na wartości. Kurs EUR/USD odnotował minimum na 1,2806 i obecnie notowany jest kilka pipsów wyżej. Cały czas więc nie udało się przebić linii trendu poprowadzonej przez dołki z listopada ubiegłego roku oraz marca bieżącego roku.

Przeczytaj także: Wysokie ceny ropy utrapieniem importerów

Wraz ze spadkami eurodolara na wartości straciła polska waluta. Kurs EUR/PLN obecnie notowany jest na 4,3120, a USD/PLN na 3,3620. Dziś oprócz nastrojów po piątkowym, dość dobrym raporcie z amerykańskiego rynku pracy decydujący wpływ na notowania powinien mieć odczyt dynamiki produkcji przemysłowej Niemiec za maj (12:00) oraz wystąpienie publiczne prezesa ECB Mario Draghiego (15:00). Ponadto dziś spółka Alcoa zainauguruje sezon publikacji wyników za II kw. bieżącego roku. W całym tygodniu natomiast największą uwagę powinny przykuć: wystąpienie publiczne Bena Bernanke i protokół z posiedzenia FOMC (środa) oraz posiedzenie Banku Japonii (czwartek). W piątek natomiast poznaliśmy dane z amerykańskiego rynku pracy. W czerwcu stopa bezrobocia pozostała na poziomie 7,6 proc., natomiast w sektorze pozarolniczym przybyło 195 tys. nowych miejsc pracy. Wraz z rewizją poprzedniego odczytu (z 175 do 195 tys.), podniosła się trzymiesięczna średnia do 196 tys. Dane potwierdzające systematyczną poprawę kondycji rynku pracy przybliżają termin ograniczenia skupu aktywów, to z kolei pozytywnie oddziałuje na wartość amerykańskiej waluty. W piątek indeks dolarowy przebił opór wyznaczony przez majowe maksima i znalazł się na najwyższym poziomi od lipca 2010 roku.

Strefa euro: Draghi o polityce monetarnej

Mario Draghi wygłosi dziś swoje kwartalne przemówienie przed komisją spraw gospodarczych i monetarnych Parlamentu Europejskiego. Po tym jak na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Draghi powiedział, ze ECB będzie utrzymywał niskie stopy procentowe przez długi okres czasu, w najbliższych tygodniach słowa prezesa ECB prawdopodobnie wywoływać będą domysły i spekulacje odnośnie owego czasu utrzymywania niskich stóp. Zbliżające się stopniowe ograniczanie programu skupu aktywów ze strony Fed oraz werbalne łagodzenie polityki pieniężnej przez ECB to czynniki jednoznacznie przemawiające za spadkami eurodolara. Uważamy, ze w tym tygodniu kurs EUR/USD dotrze do poziomu 1,27.

Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w niniejszym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autorów w dniu publikacji.

oprac. : Szymon Zajkowski / Dom Maklerski TMS Brokers Dom Maklerski TMS Brokers

Więcej na ten temat: komentarz walutowy, kursy walut, złoty, dolar, euro, funt, jen

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: