eGospodarka.pl

eGospodarka.plFinanseArtykułyAktualności finansowe › Polacy chętnie korzystają z programu „Dobry start”

Polacy chętnie korzystają z programu „Dobry start”

2018-09-04 11:51

Polacy chętnie korzystają z programu „Dobry start”

„Dobry start” © bnorbert3 - Fotolia.com

We wrześniu portfel przeciętnego rodzica zostanie dodatkowo zubożony o co najmniej kilkaset złotych złotych. Ma to związek z koniecznością wyposażenia pociechy w niezbędne jej artykuły szkolne. W tym roku część kosztów wyprawki szkolnej można jednak sfinansować przy pomocy pieniędzy z programu „Dobry start”. Z badania PAYBACK Opinion Poll wynika, że po rządową dopłatę sięgamy chętnie.

Przeczytaj także: "Dobry Start" nie wystarczy na sfinansowanie wyprawki szkolnej

Badanie zrealizowane przez PAYBACK potwierdza, że zakup wyprawki szkolnej stanowi dla polskich rodziców dość spore obciążenie finansowe. Taką deklarację złożyło aż 70% badanych. Niemal co czwarty z respondentów przyznał, że o zgromadzenie odpowiednich funduszy postarał się z wyprzedzeniem. Pomocny z pewnością okazał się uruchomiony w licu tego roku program „Dobry start”, w ramach którego można wnioskować o 300 zł dotacji na dziecko rozpoczynające właśnie rok szkolny. Okazuje się, że z rządowego wsparcia skorzystało już przeszło 3/4 ankietowanych.

Podręczniki to podstawa


4 na 10 respondentów, którzy zawnioskowali o 300 złotych z programu „Dobry start”, na wypłatę środków oczekiwało miesiąca, a niemal 30% - dłużej. W ciągu tygodnia pieniądze otrzymało zaledwie 12% ankietowanych. Rodzice, którzy potrzebują wsparcia jeszcze we wrześniu, powinni się zatem śpieszyć. Ponad 40% ankietowanych deklaruje, że dodatkowe 300 zł przeznacza na książki do nauki i zeszyty do ćwiczeń. Na dalszym miejscu znalazły się przybory szkolne (29%) oraz odzież, w tym strój na WF czy buty na zmianę (25%).

fot. bnorbert3 - Fotolia.com

„Dobry start”

Polacy chętnie sięgnęli po dotacje przyznawane w ramach nowego rządowego programu „Dobry start”.


Czy to wystarczy?


Pomimo, że prawie 1/3 badanych przez PAYBACK zadeklarowała, że nie wydaje na wyprawkę szkolną więcej niż 300 zł, zdecydowana większość uważa, że kwota rządowego dofinansowania to zdecydowanie za mało, aby przygotować dziecko do szkoły. 27% twierdzi, że przewyższa ją koszt samych podręczników. Jak zatem rodzice mogą sobie jeszcze pomóc?
– Warto być smart shopperem i śledzić na bieżąco oferty w sklepach oraz korzystać z benefitów, jakie dają nam programy lojalnościowe – w przypadku PAYBACK zebrane punkty można wykorzystać na zakupy lub wybór nagrody w postaci plecaka czy bidonu dla dziecka. Wiele produktów do wyprawki szkolnej można kupić z większym wyprzedzeniem po atrakcyjniejszych cenach. Przykładowo z promocji na artykuły szkolne można już często skorzystać w trakcie wakacji. Tak jest w marketach jednego z naszych partnerów – sieci Kaufland – mówi Tomasz Głos, Classic Business Director w PAYBACK Polska.

– Początek roku szkolnego to szczególny moment zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. To także czas zwiększonych wydatków, na które nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego też nieustannie dostosowujemy się do potrzeb i oczekiwań naszych klientów poprzez odpowiednie dopasowanie naszej oferty oraz prowadzenie regularnych akcji promocyjnych. Dzięki temu w marketach Kaufland rodzice bez problemu zaopatrzą swoje dzieci w niezbędne szkolne przybory dostępne w atrakcyjnych cenach. Największym zainteresowaniem cieszą się aktualnie zeszyty, które w pierwszy weekend września będzie można nabyć z pięćdziesięcioprocentową zniżką. We wrześniu planujemy także kolejne promocje, zwłaszcza na artykuły piśmiennicze, o czym będziemy informować w gazetkach – mówi Justyna Przybylska, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej w Kaufland Polska.

PAYBACK Opinion Poll
To badanie zostało przeprowadzone na uczestnikach Programu PAYBACK w dniach 10-20 sierpnia 2018 r. metodą ankiety online na grupie 490 osób. Grupa badawcza w wieku 18-65 lat dobrana została tak, aby odpowiadać strukturze demograficznej kraju.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć bank.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: